Збудували у стилі бароко: на Дніпропетровщині знаходиться унікальний храмовий комплекс

logo

На Дніпропетровщині знаходиться унікальний храмовий комплекс. Про нього у своєму телеграм-каналі розповів очільник обласної ради Микола Лукашук, передаєNikopolnews.

Мова йде про про Китайгородський храмовий комплекс. Його збудували в стилі бароко в часи українського козацтва.

«Це один із найстаріших та унікальний в Україні культовий комплекс середини XVIII століття на територіїДніпропетровщини. Він складається з трьох кам’яних козацьких храмів – Успенської й Миколаївської церкви та церкви-дзвіниці Святої Варвари. Їх збудували поряд одна з одною за чотири роки», йдеться у повідомленні.

Раніше навколо Китайгорода було багато сіл. Мешканці кожного з них ходили до своєї церкви. Ці храми побудували за кошти прихожан й  китайгородського козака сотника Павла Семенова.

На Дніпропетровщині знаходиться унікальний храмовий комплекс

photo 2024 02 11 10 53 10

До речі цей козак похований разом з дружиною та донькою у сімейному склепі в середині Успенської церкви.

«Вартість цих трьох церков за той час мала становитищонайменше 45 тисяч злотих. Це було недешево, якщо врахувати, що річний бюджет Гетьманщини склав 144 тисячі злотих», додав Микола Лукашук.

Зараз ці споруди відреставровані.

Ще новини Дніпропетровщини: Яка епідемічна ситуація на Дніпропетровщині 5 лютого, розповівМикола ЛукашукЧитайте також: Під штаб-квартирою ООН в Газі виявили командний пункт ХАМАС

Якщо ви хочете подякувати нам за нашу роботу, ви можете це зробити тут

Допомога населенню