Завершилася всеукраїнська презентація нового Cтатуту УКРОПу

logo

Завершилася всеукраїнська презентація нового Cтатуту УКРОПу

В Києві завершився всеукраїнський тур-презентація проекту нового Статуту політичної партії «Українське об’єднання патріотів -УКРОП».

Проект документу київським укропівцям презентували член президії політради партії, голова київського міського осередку Дмитро Сіманський, народний депутат України Олександр Дубінін, члени робочої групи з розробки документу Олена Галкіна, Оксана Тунік-Фриз, Ірина Синявська та Марія Білінська.

«Ми вже накопичили певний досвід, адже партії вже рік. Зокрема, ми пройшли цілу низку виборів, є тисячі депутатів місцевих рад, є депутатська група у Верховній Раді, зросла чисельність місцевих осередків, партійці набули досвід. Саме тому ці напрацювання та здобутки партії повинні вилитись в якісний Статут», — підкреслив голова Київського УКРОПу Дмитро Сіманський.

Як пояснив нардеп Олександр Дубінін, новий проект основного документу партії передбачає так звану модель три «Д»: демократизація, децентралізація і девождизація. «Відповідно до проекту, місцеві осередки партії зможуть ухвалювати рішення, що згідно з чинним Статутом відходять до компетенції лише керівництва обласних осередків або політради партії», — зазначив нардеп.

Автори документу пояснили, що новий Статут зробить УКРОП унікальною партією, якій немає аналогів в Україні. Зокрема, автори зауважили, що новий проект Статуту базується на кращих прикладах Північної Америки та Європи. Метою оновленого Статуту є підвищення ролі партійців первинних осередків, започаткування дворівневого механізму участі в житті партії членів та прихильників з прозорою процедурою прийому та виключення з неї. Також нововведенням є внутрішньопартійний праймеріз.

Під час заходу відбулась жвава дискусія стосовно змін до нового проекту Статуту. Так, голова Святошинської районної в місті Києві парторганізації Роман Новіков зазначив, що на відміну від решти регіонів, в Києві склалась особлива ситуація з імплементацією проекту Статуту. Зокрема, він зауважив, що відповідно до проекту партія повинна створити первинні організації, що територіально відповідатимуть виборчій дільниці. «В цьому є складність, адже часто в столиці є будинки, які відносяться до 3 чи навіть більше виборчих дільниць. Тому виникне цікава ситуація, коли сусіди, що проживають в одному будинку, будуть членами різних партійних організацій», — підкреслив Роман Новіков.

Водночас голова Солом’янської районної в місті Києві парторганізації Ірина Головатенко додала, що первинні організації отримають великий обсяг роботи та відповідальність, а з ними проблеми, з якими вони раніше не зустрічалися. «Вважаю, було б ефективніше якби в районних організаціях створити кураторський орган, який буде слідкувати за правильністю реалізації первинними організаціями завдань. Інакше партія отримає додаткове навантаження з обробкою даних від місцевих осередків», — зазначила Ірина Головатенко.

Загалом Київський УКРОП подав 16 сторінок пропозицій до нового проекту Статуту партії.

«Я не знаю яким буде той проект Статуту, який винесуть на з’їзд партії, що буде у вересні, ми демократична партія, де тривають дискусії. Очевидно, редакційна група буде працювати над пропозиціями аж до самого з’їзду і можливо, що і на з’їзді будуть вноситися якісь зміни. Переконаний, що на виході в нас буде документ, що дозволить працювати ефективно і на користь кожної людини в Україні», — додав Дмитро Сіманський.

Представники авторської групи запевнили, що розглянуть пропозиції усіх регіональних організацій та запропонують до голосування на з’їзді найоптимальніший варіант головного документу партії.

Автор: Єва МЕРЕЖКО