За Законом України винних генералів у Іловайському та Дебальцевському котлах судити не можна

logo
133169_za_zakonom_ukrajini_vinnih_generaliv_u_il.jpeg


За Законом України винних генералів у Іловайському та Дебальцевському котлах судити не можна

Дніпровський правозахисник, адвокат рідних загиблих десантників та членів екіпажу на борту літака ІЛ-76 Віталій Погосян отримав відповідь на позов до Генеральної прокуратури проти службовими особами Генштабу ЗСУ Віктора Муженка та Віктора Назарова. Про це він написав на своїй сторінці у Facebook, передає Дніпроград.

Віталій Погосян отримав відповідь з Генеральної прокуратури України по заяві щодо вчинення службовими особами Генштабу ЗСУ Віктором Муженком та Віктором Назаровим кримінального правопорушення, передбаченого статтею ч.4 ст. 426-1 КК України — перевищення військовою службовою особою влади чи службових повноважень.

«Зазначено, що діяння, про які йдеться у заяві, вчинені у період з квітня по червень 2014 року. Водночас, лише у 2015 році відповідно до Закону України №290-VIII «Про внесення зміни до Кримінального кодексу України щодо перевищення військовою службовою особою влади чи службових повноважень» Кримінальних кодекс України доповнений статтею 426-1 «Перевищення військовою службовою особою влади чи службових обов’язків». Тому підстави для внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань за наведеними у заяві фактами відсутні», — йдеться у офіційній відповіді.

Адвокат наголосив, що прийшов до невтішних висновків. Виходячи з розпливчатості та недосконалості закону, жодна військова службова особа не може нести відповідальність за перевищення влади чи службових повноважень.

«У розділі XIX КК України відсутні «Злочини проти встановленого порядку несення військової служби (військові злочини)», в період часу з 21.02.2014 р. до 07.05.2015 року, жодна військова службова особа не може понести відповідальність за перевищення повноважень», — зазначив Погосян.

Також правозахисник навів низку епізодів війни на Сході України за які досі ніхто не поніс покарання.

«З червня по 8 серпня 2014 р. — Південний котел. Згідно проміжного звіту тимчасової слідчої комісії ВР сумарні втрати Сектору «Д» і зведеного тактичного угрупування «Кордон» з 23 липня по 24 серпня 2014 року склали: вбитими — 125 осіб; пораненими — 706 осіб. 14 червня 2014 р. збито літак ІЛ-76 з 49 військовослужбовцями. З 24 серпня по 28 серпня 2014 р. («зелений коридор) Іловайський котел. По офіційним даним 366 загиблих осіб; 429 — отримали поранення різного ступеню тяжкості; 300 — потрапили у полон противника. Збройні Сили України понесли значні втрати озброєння і військової техніки на суму майже 300 млн грн. Січень 2014 р. лютий 2015 р. Дебальцевський котел. Помічник міністра оборони Юрій Бірюков оприлюднив данні, де було сказано, що під час боїв на Дебальцевському плацдармі з 18 січня по 18 лютого загинули 179 українських військових, 110 військових потрапили в полон, а 81 — зникли безвісті», — розповів Погосян.

Автор: Дарина ТВАРА


А поделиться?Читайте также: