За отриманим в обхід аукціону спецдозволом дніпровці і донецькі добувають на Прикарпатті нафту і газ

logo

Дніпровська компанія «МТ Груп» працює на Акрешорському нафтогазовому родовищі за спецдозволом, який ДП «Держгеонадра» з численними порушеннями продовжило для дніпровців 30 жовтня 2015 року. Збитки для бюджету склали як мінімум 5,4 млн грн. Про це КУРСу повідомив Юрій Качак, представник Івано-Франківської обласної асоціації учасників АТО в постійній депутатській комісії обласної ради з питань екології. 

Вперше 5-річний спецдозвіл на вивчення і розробку надр Акрешорського нафтогазового родовища ТОВ «МТ Груп» отримало 14 червня 2010 року, придбавши його на аукціоні за понад 5,7 млн грн. До речі, спецдозвіл на користування надрами не був погоджений Івано-Франківською обласною радою. Термін дії спецдозволу закінчувався 14 червня 2015 року, для його продовження компанія мала за 3 місяці подати заявку із відповідним пакетом документів. У березні 2015 року «МТ Груп» подає документи у «Держгеонадра», але не в повному обсязі – і їх повертають. «МТ Груп» втрачають спецдозвіл. 

Після цього єдиним законним способом продовжити роботу на Акрешорській площі залишається придбання спецдозволу на новому аукціоні. Однак 30 жовтня 2015 року, з піврічним запізненням (!), «МТ Груп» подає повторну заявку. І дивним чином у грудні того ж року компанія отримує рішення «Держгеонадр» про продовження вже півроку недійсного спецдозволу. Ні відповідний наказ №406 від 4 грудня 2015 року, ні підписана на його основі Угода про користування надрами №3820 від 22 березня 2016 року на офіційному сайті ДП «Держгеонадра» так і не з’явилися. За продовження спецдозволу «МТ Груп» сплатила 297 тис. грн. На аукціоні він коштував би не менше, ніж у 2010 році, тобто 5,7 млн грн. Отже, за найскромнішими підрахунками (без індексації) державі завдано збитків  на 5,4 млн грн. 

Згідно з даними від інформаційно-аналітичної платформи YouControl, засновниками ТОВ «МТ Груп», яка вже шість років господарює на Акрешорському родовищі, є ТОВ «Геобуд Інвест» (49%), ТОВ Укрзахідресурс» (49%) і мешканець Богородчан Андрій Конкольняк (2%). Через «Геобуд Інвест» компанію контролює мешканець Дніпра Аллабас Шахріяр огли Гасанов. «Укрзахідресурс» очолює донеччанин Ігор Курілов, засновниками ж фірми є дві офшорні компанії, зареєстровані в Нікосії (Кіпр). 

Цікаво, що зараз за тією ж схемою в обхід аукціону намагається продовжити прострочений спецдозвіл на розробку Південно-Тереснянської площі (поблизу села Космач) ще одна дніпровська компанія «Афон». Заявка ТОВ «Афон» на продовження дії вже недійсного спецдозволу подана в ДП «Держгеонадра» 27 травня 2016 року із запізненням майже на рік. 

Юрій Качак зазначив, що активісти також зацікавилися ситуацією на Кадобнянському родовищі, де попередньо можна говорити про численні зловживання.