З продажу Дніпровського меткомбінату бюджет додатково отримає до 47 мільйонів

logo

 

фото радіо свобода

Продаж Дніпровського меткомбінат став найбільшою угодою системи Прозорро.Продажі, держпідприємство отримало з угоди 55 мільйонів грн комісії, частину з яких перерахує до бюджету у вигляді податків на суму до 47 млн грн.

Про це повідомляє пресслужба Прозорро.Продажі.

За результатами цієї угоди ДП «Прозорро.Продажі» отримає одноразовий понадплановий дохід у розмірі 55 млн грн. Згідно законодавства адміністратор системи електронних  аукціонів отримує комісію в розмірі 0,6% від суми угоди з продажу майна банкрутів.

Зазначається, що 30 липня 55 млн грн комісії надійшло на рахунок ДП «Прозорро.Продажі» (зокрема, 9,2 млн грн ПДВ). «Вже у серпні в бюджет буде направлено 9,2 млн грн як податок на додану вартість», – додали у пресслужбі.

Даний обсяг надходжень не було враховано у фінплані держпідприємства на 2021 рік, і є понадплановим доходом. Внаслідок угоди чистий прибуток «Прозорро.Продажі» зросте, а відтак зросте й обсяг дивідендів, які будуть перераховані до бюджету.

Як і інші держпідприємства, «Прозорро.Продажі» зобов’язане щоквартально перераховувати до державного бюджету 80% свого чистого прибутку. Відтак, після закриття третього кварталу, до бюджету буде спрямовано від 27 до 30 млн грн у вигляді дивідендів та близько 8 млн грн, як податок на прибуток.

«Таким чином, за результатами єдиноразового отримання коштів від даної угоди, з отриманих 55 млн грн, ДП «Прозорро.Продажі» сплатить до бюджету сумарно близько 44-47 млн грн податків та дивідендів», – кажуть у пресслужбі.

Частина прибутку, що залишається у розпорядженні ДП після відрахування податків та дивідендів, згідно законодавства, статуту та фінансового плану підприємства буде спрямована на розвиток електронної торгової системи та на поповнення оборотного капіталу.

Нагадуємо:

Дніпровський коксохімічний завод, що входить до холдинґу Метінвест Ріната Ахметова, переміг на тендері з продажу майнового комплексу Дніпровського меткомбінату (корпорація ІСД) з пропозицією 9,17 млрд грн.

Економічна правда