Юні художники з Дніпропетровщини створили особливі ілюстрації (Фото)

logo

04.07.2024 «Ішов козак з Дону»,«Ой гук, «Ой з-за гори та ще й за лиману», «Стоїть козак на чорній кручі», Анастасія Лобода,Вероніка Гаврюшенко, Діана Постольник, ілюстрації, козацькі пісні Дніпропетровщини,культурна спадщина ЮНЕСКО, Марія Хижняк, мати гук», пісні у малюнках, юніхудожники

Пісенну спадщину вважають справжнім скарбом Дніпропетровщини. До наших часів у різних куточках області можна почути пісні, коріння яких сягають у сиву минувшину. З 2016 року козацькі пісні Дніпропетровщини внесені до переліку елементів нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО.

Як розповіли у Покровській міській раді, сьогодні продовжується робота з фіксації та дослідження пісенного фольклору. Саме зцією метою в області запроваджено проєкт «Елемент НКС ЮНЕСКО «Козацькі пісні Дніпропетровщини» у малюнках «КОЗАЦЬКА ВОЛЯ». До участі запросили вихованців мистецьких шкіл, шкіл естетичного виховання та клубних закладів культури області.

Юним художникам запропонувализобразити козацькі пісні у малюнках. Така ініціатива мала яскраву реалізацію. Старовинні пісні ожили у картинах дітей. Журі високо оцінили роботи покровчан, вихованців Тетяни Думчикової та Тетяни Дмитрук.

Учні школи мистецтв відобразили емоції, переживання, які вкладали наші пращури у пісню. Марія Хижняк сюжетно передала пісню «Ой гук, мати гук», Анастасія Лобода – «Стоїть козак на чорній кручі», Діана Постольник – «Ой з-за гори та ще й за лиману», Вероніка Гаврюшенко – «Ішов козак з Дону». Картини юних художниць могли побачити у Дніпропетровській філармонії, де були підведені підсумки творчого конкурсу. Нагороджуючи учасників онлайн творчоїмайстерні „Козацька воля” – елемент нематеріальної культурної спадщини „Козацькі пісні Дніпропетровщини”, організатори проєкту говорили про важливість збереження мистецької спадщини – національної культури.