<>

YouTube під тиском Роскомнагляду блокує програми про дніпровських добровольців

YouTube під тиском Роскомнагляду блокує програми про дніпровських добровольців

Виконавчий директор Дніпровської філії Національної суспільної телерадіокомпанії України (телеканал «51 канал») Валентин Чанглі повідомив, що телерадіокомпанії на електронну пошту прийшов лист від офісу YouTube з вимогою видалити з YouTube-каналу «51 каналу» відео програми «Знай наших», у якій розповідається історія дніпровського добровольця.  Про це повідомляє Дніпроград із посиланням на Суспільне мовлення.

У 26-хвилинній програмі  «Знай наших» розповідаютьяс життєві історії про військовослужбовців та добровольців, які брали участь у бойових діях на Донбасі та захищали територіальну цілісність України. У свою чергу російський державний цензор Роскомнагляд (російська Федеральна служба по нагляду у сфері зв’язку, інформаційних технологій і масових комунікацій) поскаржився на відео цієї програми офісу YouTube, який підтримав скаргу та прийняв рішення, що програма «Знай наших» порушує закон.

«У програмі «Знай наших» за 21 жовтня 2017 року йшлося про хлопця, який повернувся з зони АТО, перебував у гарячих точках, включно з аеропортом у Донецьку. На Донбас потрапив як доброволець у складі «Правого сектора». У Росії «Правий сектор» вважається екстремістською організацією. Але тільки в Росії. У всьому світі, тим паче на території України, «Правий сектор» такою організацією не вважається. Боєць розповідав про своє перебування у Донецьку і про участь у «Правому секторі». Це були лише спогади. Але ми отримали від YouTube листа про те, що Роскомнагляд вимагає видалити відео, яке протирічить законам Російської Федерації і начебто закликає до масових заворушень і екстремістської діяльності», – повідомив Валентин Чанглі.

Окрім цього, офіс YouTube заблокував 51 каналу можливість вести прямі трансляції допоки не буде видалено відео із добровльцем Правого Сектору. Незважаючи на це, Валентин Чанглі категорично заявив, що канал не буде виконувати вимоги російської організації та залишить відео на каналі.

«Ми не підемо на це. Вважаємо це цензурою і втручанням у внутрішні справи України. Наразі готуємо свою заяву – відповідь YouTube (не Роскомнадзору, з ними ми не будемо спілкуватися, хіба що в міжнародному суді)», – підкреслив він.

Нагадаємо, Українська Добровольча Армія представила перший короткометражний фільм про своїх бійців.

Автор: Іван МУРАХА

}