Якою була та якою стала станція Швидкісного трамвая “Сонячна” у Кривому Розі

logo

Швидкісний трамвай Кривого Рогу є справді міською пам’яткою. Навряд чи десь ще можна знайти такий незвичайний симбіоз міського трамваю із підземним метро. Для криворіжців це будиннийспосіб пересування, без якого вони вже не уявляють свого життя.

У Інформаторі розповіли про одну з його станцій.

Якщо говорить про криворізький швидкісний трамвай загалом, то його будівництво його першої черги почалося далекого 1974-го року і розтяглося на цілих 12 років.

Як написано у Вікіпедії: “Метротрам відкрили 26 грудня 1986 року. Перша чергапротяжністю 7,7 км від заводу гірничого обладнання (КЦРЗ), станція «Площа Праці» до залізничної станції Мудрена (станція «Дзержинська») складалася з чотирьох станцій («Площа Праці», «Жовтнева» (з 2007 року). “Імені Гутовського”, а з травня 2016 року “Сонячна”), “Площа Артема”, “Дзержинська”). Пасажирів обслуговували 7 поїздів. Біля станції «Площа Праці» знаходиться депо швидкісного трамваю.

Що ж до станції “Сонячна”, то вона побудована в стилі так званого “футуристичного радянськогопостмодернізму”. Платформи довжиною 80 метрів висвітлюються у світлий час доби природним освітленням через численні вікна ілюмінатори, захищаючи пасажирів від палючого сонця, дощу та снігу. У народі її назвали просто “підводний човен”.

Джерело: Інформатор