Як у Дніпрі та області звернутися до центрів рекрутингу української армії

logo

У Дніпрі та області до Сил оборони наразі рекрутуються 534 особи. Динаміка звернень є цілком задовільною. 

У чому переваги такого процесу, чи є ризики та як добровільно долучитися до українського війська – про це в етері програми «Шах і мат» на телеканалі «Відкритий» розповів уповноважений Міністерства оборони України зпитань рекрутингу Олексій Бежевець.

Як у Дніпрі та області звернутися до центрів рекрутингу української армії - рис. 1

За словами Олексія Бежевця, динаміка звернень до центріврекрутингу наразі є цілком позитивною. Майже 9 тис. людей вже завітали до закладів за консультацією, з них близько 2 тис. – на Дніпропетровщині. Перед відвідинами уповноважений радить самостійно переглянути доступні пропозиції, ознайомитися з частинами, їхнім досвідом і потребами.

«Тим не менш, звертатися до центру можна і без конкретного розуміння, куди людина хоче та де вона себе бачить в армії. Під час консультації, з огляду на попередній досвід, фах, вік і стан здоров’ядобровольця, йому пропонуються відповідні вакансії. Якщо з певних причин це не виходить зробити одразу, він заповнює форму та залишає центру свої контактні дані. Наступний етап – співбесіда з військовою частиною: у разі успішного її складання людині видається рекомендаційний лист. Далі йде стандартний процес оформлення, проходження військово-лікарської комісії та, у разі відсутності військового досвіду, направлення до навчального центру для відповідної підготовки», – коментує ОлексійБежевець.

Скористатися послугами центрів можна і на етапі отримання повістки про уточнення даних. Саме ж звернення не змушує людину до подальшої співпраці, адже рекрутинг – це опція вибору.

«Ми наголошуємо на тому, що система з 25 рекрутингових центрів, яка нині працює в Україні – це перш за все сервіс для людини. Вона не зобов’язує практично ні до чого. Людина може звернутися за консультацією, не надаючи при цьому свої персональні дані. Можеотримати інформацію і піти ухвалювати рішення або ж самостійно контактувати з військовими частинами. Таке трапляється на практиці, і це нормально. За статистикою, більш ніж 30% звернень до центрів надалі переходять у стадію рекрутингу», – відзначає спікер.

На Дніпропетровщині діють вже 8 центрів рекрутингу української армії: у Дніпрі, Кам’янському, Кривому Розі, Новомосковську, Павлограді, Покрові та Синельниковому. Їхні адреси та контакти можна переглянутина сайті. Усі рекрутери центрів – цивільні люди, які жодним чином не пов’язані з військовими.

«Рекрутери надають усю необхідну допомогу, аби людина знайшла свою вакансію та змогла стати на захист Батьківщини. Маємо цілу мозаїку вакансій зараз, тому що велика кількість підрозділів потребує людей. І не лише на бойові позиції – є опції в логістиці,ремонті, обслуговуванні техніки. Тим не менш, бойова обстановка може передбачати переміщення осіб на інші посади залежно від потреб військової частини. Для кожного військовослужбовця це є нормальною ситуацією, таке трапляється і до цього просто потрібно бути готовим», – роз’яснює Олексій Бежевець.

Ексклюзивне інтерв’ю з уповноваженим Міністерства оборони з питань рекрутингу переглядайте у відео.

Підписуйтеся нанаш Телеграм-канал і сторінку Відкритого в Фейсбук, щоб першими дізнаватися про найважливіші події Дніпра.