Як у Дніпрі подати заяву на отримання пенсії 2023-2024: варіанти онлайн та офлайн

logo

Подати документи для оформлення пенсійних виплат у Дніпрі можна двома способами – прийти особисто до сервісного центру ПФУ, через особистий кабінет на порталі Пенсійного фонду України.

Новости Днепра про Як у Дніпрі подати заяву на отримання пенсії 2023-2024: варіанти онлайнта офлайн

Журналісти dnepr.info розібралися, які документипотрібні, якщо майбутній пенсіонер хоче прийти особисто в сервісний центр ПФУ або хоче подати документи онлайн.

Особистий візит до ПФУ

Прийшовши до сервісного центру Пенсійного фонду для оформлення виплат, необхідно при собі мати паспорт, довідку про місце реєстрації, ідентифікаційний номер. Для переселенців потрібні документи, які б підтверджували їхній статус – тобто довідку переселенця. Також бажано мати на руках довідку про зарплату за останні 60 місяців.

Дві кольоровіфотокартки розміром 4Х6 – вони потрібні для оформлення пенсійного посвідчення. Але за потреби фото можна зробити в самому сервісному центрі.

Також, якщо майбутній пенсіонер має документи, що підтверджують його особливий статус – це може бути посвідчення чорнобильця, військовослужбовця, особи з інвалідністю – їх теж необхідно прихопити з собою в сервісний центр. Якщо є можливість, зробіть копії цих документів заздалегідь.

Потрібні і реквізити відкритого пенсійного чи соціальногорахунку в банку.

Під час візиту до сервісного центру ПФУ потрібно буде написати заяву на отримання пенсії – бланк  можна буде отримати на місці.

Що потрібно для оформлення пенсії онлайн

Щоб скористатися порталом ПФУ та подати заяву на оформлення пенсії через особистий кабінет, необхідно мати електронний підпис. Активувати його можна у додатку «Дія» – церозділ «Дія. Підпис», а також знадобиться низка скан-копій документів.

Заяву на отримання пенсії можна знайти у власному кабінеті. Після заповнення документа слід прикріпити скан-копії паспорта, ідентифікаційного коду, трудової книжки, військового квитка та диплома про навчання, довідки про зарплату за останні 60 місяців, фотографії для пенсійного посвідчення.

Документи не повинні важити більше 1 МБ, всіх їх потрібно завантажити одним файлом.

Новости Днепра про Як у Дніпрі подати заяву на отримання пенсії 2023-2024: варіанти онлайн та офлайн

Після заповнення заяви таприкріплення документів до неї, все це необхідно «скріпити» електронним підписом КЕП або «Дія. Підпис» та після цього надіслати документ на обробку.

Як отримати пенсію через «Дію»

Також, не виходячи з дому, оформити пенсію можна на порталі «Дія». Для цього потрібно вибрати послугу «Призначення пенсії», також заповнити заяву та підтвердити її електронним підписом.

Новости Днепра про Як у Дніпрі подати заяву на отримання пенсії 2023-2024: варіантионлайн та офлайн

#image_title

Як отримати пенсійне посвідчення

Ті, хто подавав заяву в сервісному центрі ПФУ, через деякий час можуть там же забрати пенсійне посвідчення. Ті, хто подавав документи онлайн, повинні будуть приїхати до підрозділу ПФУ за місцем обліку і забрати документ там. При цьому при собі необхідно мати паспорт та ІПН-код.

Також пенсіонери у Дніпрі можуть отримати електронне пенсійне посвідчення. Його видають у банку, який пенсіонер вказав на заяву на отримання виплат. Електронне пенсійне зовні виглядає як звичайна пластикова карта, але, на відміну від звичайного, є функціяплатіжної картки та електронний підпис пенсіонера.

Читайте також:

Коли можна не з’являтися за повісткою до військкомату: перелік причинПарк Глоби у Дніпрі понад 50 років тому: дерев’яний театр, «Самсон» та вишка для екстремалів (ФОТО)Скільки коштує «перевзути»авто в Дніпрі восени 2023 року

Новости Днепра про Як у Дніпрі подати заяву на отримання пенсії 2023-2024: варіанти онлайн та офлайнУкраїнськаНовости Днепра про Як у Дніпрі подати заяву на отримання пенсії 2023-2024: варіанти онлайн та офлайнРусский

Автор: