Що за «пропускним пунктом»: автори «Кіптява» у Дніпрі розповіли про особливості проекту

logo

Що за «пропускним пунктом»: автори «Кіптява» у Дніпрі розповіли про особливості проекту

Вчора, 22 вересня, у Дніпрі відбулися ворк-шоп Даніїла Ревковського та Андрія Рачинського і лекція Дмитра Кубанова у рамках виставки «Кіптява». Про це повідомляє кореспондент Дніпрограда з місця події – галереї Артсвіт.

 Даніїл Ревковский і Андрій Рачинський — митці з Харкова, практика яких базується на дослідженні та звертається до соціальної проблематики. Вже більше року художники досліджують Дніпропетровський регіон. На початку року вони представили роботу, присвячену електротранспортній трагедії у Кам’янському 1996 р., “КТМ-5” на виставці номінантів премії PinchukArtCentre. До цього працювали з Луганською та Донецькою областями, зробивши на основі дослідів 2 проекти: «Капітальний ремонт» та «Джерела світла».

Цього місяця митці представили у Дніпрі виставку «Кіптява», де вони досліджували індустріальні об’єкти, підприємства, Дніпропетровщини.

Запрошений гість Дмитро Кубанов розпочав захід розповіддю про історію розвитку Кам’янського, зокрема, архітектури. Також лектор продемонстрував фотографії великої кількості урбаністичних об’єктів міста, деякі з них вже були демонтовані.

Далі художники Даніїл Ревковський та Андрій Рачинський розповіли про проект «Кіптява». Митці збирали матеріал для виставки з інтернет-архівів, період яких приблизно складає 10 років, з 2008 до 2018. Автори «Кіптява» продемонстрували світлини, які не увійшли до проекту, а саме фотографії працівників шахт Дніпропетровщини. Своїми роботами вони хочуть показати пересічним громадянам України та західному глядачу у яких умовах перебувають працівники, показати що за «прохідною». Митці наголосили, що зазвичай робота індустріальних підприємств подається як вигідно керівникам, у гарному світі, проте насправді ситуація протилежна «красивій картинці».

Нагадаємо, що виставка «Кіптява» триватиме до 13 жовтня. Вхід вільний, тож всі бажаючі зможуть відвідати експозицію.

Автор: Ольга АНДРОСОВА