Що їсти дніпрянам, аби не переїсти — поради гастроентеролога

logo

Що їсти дніпрянам, аби не переїсти - поради гастроентеролога

Новорічні та різдвяні свята запам’ятовуються нам не тільки відмінним настроєм, радісною атмосферою і масою позитивних емоцій, а й прикрими наслідками у вигляді переїдання.

Сьогодні, 11 січня, на прес-конференції позаштатний гастроентеролог департаменту охорони здоров’я Дніпропетровської ОДА Світлана Косинська розповіла як правильно харчуватися та вберегти організм від переїдання. Про це повідомляє Дніпроград з місця подій.

«З цією проблемою стикається кожен другий, і вона являє собою неприємний осад, який може залишитися навіть після найрадіснішого і насиченого дня. Адже переїдання не проходить безслідно, протягом наступного дня, а то й кількох, ми відчуваємо важкість у шлунку, слабкість, погіршення настрою, а іноді навіть болі в кишечнику, гази і нудоту», — розповіла Світлана Косинська.

Переїдання створює підвищене навантаження на травну систему. Навіть якщо швидкість обмінних процесів висока і жир не накопичується, організму доводиться працювати набагато інтенсивніше, витягуючи з їжі енергію і виводячи велика кількість відходів. При поганому обміні речовин швидко зростає маса тіла, збільшується кількість жирової тканини.

«При систематичному надмірному навантаженні організм піддається сильному стресу і з часом перестає справлятися зі своїм завданням, що веде до серйозного порушення роботи внутрішніх органів і утворення надмірної ваги», — зазначила гастроентеролог.

Аби не переїдати необхідно продумати свій раціон харчування. Варто відмовитися від жирного та смаженого, і вживати більше вареного та печеного. Картоплю можна замінити тушкованими або приготованими на пару овочами. Смажену яловичину і свинину можна і потрібно замінювати рибою. В ній містяться жирні кислоти корисні для судин і серця. Тістечка з кремом варто замінити на бізе, фрукти чи желе.

«Навіть після шести ви можете щось з’їсти, але необхідно пам’ятати, що ця їжа повинна бути легкою. Вибирайте продукти, які дуже багаті клітковиною, можна вживати навіть м’ясо, але тільки нежирне. Також діліть їжу на невеликі шматочки і дуже ретельно пережовуйте», — розповіла Косинська.

За словами фахівця, важливо не морити себе голодом і не мучити недоїданням. Необхідно їсти збалансовану, правильну їжу невеликими порціями чотири-п’ять разів на день.

«Якщо все-таки таке трапилося, що ви переїли, то можна відправитися на пішу прогулянку.  Перш за все, запам’ятайте, що після щільної трапези ні в якому разі не варто лягати відпочивати.  Це не тільки не усуне проблему, але може ще й посилити її. У спокійному стані наш організм витрачає набагато менше енергії, а, отже, обмін речовин сповільнюється і важкість у шлунку залишиться з вами на довго. Як відомо, м’язова тканина споживає в три рази більше калорій, ніж жирова тканина. Тому, якщо трапляється іноді переїдати, перше, що варто зробити — дати організму фізичне навантаження, що викликає зростання м’язової маси», — наголосила гастроентеролог.

Також лікар зазначала, що однією з причин переїдання вважаються алкогольні напої. Тож, зовсім не бажано під час застілля пити різні види алкогольних напоїв. 

Автор: Дарина ТВАРА