Що дала децентралізація: на Дніпропетровщині громада просить врахувати думку людей (Фото)

logo

У Слов’янській громаді Межівського району Дніпропетровської області склалася неприємна ситуація стосовно децентралізації. У вересні 2019 року було прийняте спільне рішення Зорянської сільської ради та Слов’янської сільської ради про створення однієї об’єднаної територіальної громади із центром в селі Слов’янка.

Розпорядженням Дніпропетровської обласної адміністрації було затверджено висновок стосовно відповідності вимогам Конституції України та законів України проектів рішень, схвалених Слов’янською та Зорянською сільськими радами Межівського району Дніпропетровської області «Про добровільне об’єднання територіальних громад» щодо об’єднання сіл: Миронове (Новопетровське), Зоряне, Крутоярівка, Мала Покровка, Маліївське, Малієве, Зелене (Петровське), Полтавське Зорянівської сільської ради Межівського району Дніпропетровської області з територіальною громадою сіл Слов’янка, Андронівка, Наталівка Слов’янської сільської ради Межівського району Дніпропетровської області в Слов’янську сільську об’єднану територіальну громаду з адміністративним центром у селі Слов’янка Межівського району Дніпропетровської області. Та голова облдержадміністрації листом звернувся до Центральної виборчої комісії стосовно призначення перших виборів депутатів сільської ради та сільського голови Слов’янської територіальної громади.

27 січня 2020 року на консультативній зустрічі представників ОДА та профільних асоціацій у Міністерстві регіонального розвитку України щодо формування перспективного плану Дніпропетровської області, яка відбулася в місті Києві, Слов’янську об’єднану територіальну громаду заплановано включити до складу Межівської територіальної громади, не беручи до уваги бажання Слов’янської громади бути окремою самостійною. Згідно з Конституцією України кожна людина має право на власну думку, яку в даній ситуації зовсім не врахували.

Дізнавшись про такі перспективи, жителі Слов’янської сільської ради зібрались на загальні збори з метою вирішення подальшої долі громади. Людей цікавить ряд питань: чому не беруться до уваги волевиявлення місцевого населення, попередньо прийняті документи про створення громади, що робити далі, щоб відстояти свої інтереси? Слов’яни налаштовані рішуче. Були заклики перекрити трасу міжнародного значення, що проходить біля села; мітингувати біля ОДА; викликати телебачення та пресу. Написали листа до народного депутата України С.С. Северина та до Офісу Президента України. Люди готові зробити все можливе, щоб Слов’янській громаді бути!

Якщо один район, це одна громада, то які зміни дала децентралізація? Навіщо її було затівати, коли бажання людей не береться до уваги. Такий спосіб об’єднання нагадує колективізацію, коли не питаючи згоди, зганяли в один колектив.

На даний час питання вирішується на рівні Дніпропетровської обласної державної адміністрації. Чекаємо результатів. Готові до подальших дій!

Ініціативна група Слов’янської об’єднаної територіальної громади

Поделиться ссылкой: