Вже за два тижні дані перших екологічних досліджень в області покажуть динаміку забруднень повітря

logo

Вже за два тижні дані перших екологічних досліджень в області покажуть динаміку забруднень повітря

Екологічний активіст та депутат Дніпропетровської обласної ради Олексій Ангурець повідомив, що найближчим часом Система екологічного моніторингу в Дніпропетровській області надасть перші офіційні дані про дослідження забрудення повітря . Про це повідомляє Дніпроград із посиланням на сторінку депутата у Facebook.

«За два тижня будуть готові попередні результати статистичної обробки даних з початку року. Вони нам покажуть картину динаміки забруднень в зоні постів. Вже зараз ми бачимо практично постійне перевищення рівня забруднення по двоокису азоту та озону. Ми зможемо відокремити пересувні джерела (авто) від стаціонарних (підприємства). А це вже основа для прийняття управлінських рішень щодо регулювання транспортного потоку. Також відслідкувавши кореляцію рівня забруднення із погодними показниками можна буде давати короткострокові прогнози для населення та попереджувати про можливу небезпеку», — пише Ангурець.

Також він зазначив, що пересувний пост дозволить проаналізувати зону впливу підприємств забруднювачів та порівняти із розрахунковими даними по яких підприємства отримують дозволи на викиди.

Вся інформація про дослідження буде розміщена на веб-порталі «Центру екологічного моніторингу». Окрім цього, наразі функціюють три телеграм-канали, які дозволяють відслідковувати стан забруднення повітря у деяких містах області, це @ecomonitoring_dp, @ecomonitoring_nkp та @ecomonitoring_pvg. 

Також Олексій Ангурець зазначив, що план розвитку Системи складається з трьох блоків:

Перший блок — інформаційний. Створення власного веб порталу, обмін даними з департаментом екології ОГА і іншими відповідними органами, можливість розташування даних на сторонніх сайта.

Другий блок — інструментальний. Дооснащення новими приладами існуючі пости, встановлення нових стаціонарних постів та придбання пересувних. Крім цього розширення переліку речовин та параметрів довкілля.

Третій блок — аналітичний. Подальша статистична обробка даних з метою виявлення джерел забруднення (як первинних так і вторинних). Порівняння даних забруднення із медичними даними. Збір даних про стан довкілля із усіх можливих джерел (моніторинг підприємств, Гідрометцентру тощо), їх порівняння і картографування. Рекомендації для влади по прийняттю рішень із врахуванням екологічної складової.

Нагадаємо, що проект «Система екологічного моніторингу» був презентований 20 грудня у Дніпрі.

Автор: Іван МУРАХА