Вимагали гроші за побудову гуртожитку для ВПО: на Дніпропетровщині на хабарі затримали посадовців міськради

logo

Вимагали гроші за побудову гуртожитку для ВПО: на Дніпропетровщині на хабарі затримали посадовців міськради (ДОПОВНЕНО) Затримання на хабарі посадовців міськради на Дніпропетровщині

Державне бюро розслідувань

ПрацівникиДержавного бюро розслідувань затримали на хабарі розміром 30 тисяч доларів голову та секретаря однієї з міськрад Дніпропетровської області. Вони вимагали гроші в підприємця, який хотів спорудити гуртожиток для переселенців.

Про це повідомили у пресслужбі ДБР.

Там розповіли, що на території однієї з громад Дніпропетровщини ще з минулого століття стояла недобудова площею 4,5 тисячі м². Так,підприємець вирішив відремонтувати будівлю та створити гуртожиток для переселенців. Гроші на утримання внутрішньо переміщених осіб мала б надати міжнародна гуманітарна організація.

Підприємець звернувся до міськради з такою пропозицією. Посадовці своєю чергою попросили в нього 30 тисяч доларів хабаря. Як зазначають у ДБР, за ці гроші міський голова та його секретар обіцяли «винести питання на голосування сесії та надалі вплинути на депутатів, щоб ті підтримали рішення про довгостроковуоренду приміщення». Це дало б змогу орендувати приміщення без оголошення спеціального тендеру.

Затримання на хабарі посадовців міськради на Дніпропетровщині

Державне бюро розслідувань

Затримання на хабарі посадовців міськради на Дніпропетровщині

Державне бюро розслідувань

Затримання на хабарі посадовців міськради на Дніпропетровщині

Державне бюророзслідувань

9 квітня підприємець передав хабар секретареві ради в його кабінеті. Під час передачі грошей і його, і міського голову затримали працівники ДБР. Обом оголосили про підозру за ч. 4 ст. 368 Кримінального кодексу України. Їм загрожує до 12 років ув’язнення із конфіскацією майна.

Наразі посадовцям обирають запобіжний захід. Також правоохоронцівстановлюють повне коло людей, які можуть бути причетними до отримання хабаря.

Доповнено о 16:12. Як повідомило джерело hromadske у спецслужбах, йдеться про міську раду Новомосковська.