Выборы в объединенных территориальных громадах Днепропетровщины: итоги первого этапа кампании

logo

03 12 2016 14:00.

vyborПостановлением ЦИК назначены выборы в 185 объединенных территориальных громадах Украины. Из них в 18 территориальных громадах Днепропетровщины. Об этом во время пресс-конференции в медиа-центре «ДНЕПР ПОСТ» рассказал координатор общественного наблюдения ОПОРЫ за выборами в Днепропетровской области Вадим Головченко (далее – УКР.).

«На 11 грудня призначено вибори у 3 громадах Криничанського району — Аульска, Божедарівська та Криничанська селищних об’єднаних територіальних громадах, 18 грудня відбудуться вибори у 15 територіальних громадах — Васильківській (Васильківського району), Новопавлівській (Меживського району), Чкаловська (Нікопольського району), Покровська (Покровського району), Великомихайлівська (Покровського району), Маломихайлівська (Покровського району), Вишнівецька (П’ятихатського району), Лихівська (П’ятихатського району), Софіївська (Софіївського району), Роздорська (Синельниківського району), Томаківська (Томаківського району), Царичанська (Царичанського району), Гречаноподівська (Широківського району), Новолатівська (Широківського району) і Варварівська (Юріївського району). Під час об’єднання в одну сільську або селищну раду відбулися об’єднання найменше в 2 сільські або селищні ради — це 12 територіальних громад; 3 — об’єдналися три в одну; 4, 5 і 7 — по одній. Найбільше в Томаківському районі, де об’єдналися 7 сільських та селищних територіальних громад в одну об’єднану. По населених пунктах: найменше — 2 населених пункти в одній територіальній громаді, найбільше — 31 населений пункт.

golovchenko

На цих територіях буде тяжко організувати виборчий процес саме у день голосування. Оскільки сільські дороги у нас не в дуже задовільному стані, а також через віддаленість сіл. Крім цього, більшість сіл невеликі за кількістю виборців — є по 14-25 виборців. У таких пунктах не буде створено виборчих комісій, тому потрібно буде організувати виїзд. Там проживають переважно люди похилого віку, то потрібно буде організувати виборчий процес так, щоб до них приїхали та вони змогли проголосувати.

З 18 об’єднаних територіальних громад 11 — селищні, 7 — сільські.

За цей час були сформовані територіальні виборчі комісії, які вже сформували виборчі округи, зареєстрували кандидатів у депутати сільських та селищних громад, а також кандидатів на посаду сільських та селищних голів. Найбільше проявили активність партії, які у Верховній Раді представляють фракції у формуванні селищних виборчих комісій. Найбільше подали ВО “Батьківщина” — 53 члени комісії, “Блок Петра Порошенко” — 49, “Опозиційний блок” — 48, а інші — до 10 членів комісії. Але під час висування кандидатів змінилася градація. Наприклад, “Блок Петра Порошенко” вже не так проявляв активність, як під час формування комісії. Якщо дивитись на загальну кількість кандидатів у депутати — всього по наші області висунуто 1 040 людей. Із них партіями приблизно 27-35% (залежно від територіальної громади), але є і територіальні об’єднані громади, де цей відсоток становить і 70%.

Під час моніторингу виборчого процесу спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА відслідковують формування комісій, засідання, роботу органів поліції, місцеві ЗМІ щодо висвітлення, місцеві органи самоврядування. І ми будемо у подальшому інформувати, як відбувається хід виборчого процесу», — розповів Вадим Головченко.

Громадянська мережа ОПОРА запровадила на цих виборах телефон “гарячої” лінії — (044) 591 44 44, де надають консультації юристи. Вона працює з 09:00 до 21:00. Перед днем виборів та у день їх проведення буде працювати цілодобово. За консультацією можуть звертатися всі суб’єкти виборчого процесу для отримання рекомендацій від юристів.

За словами довготермінового спостерігача ОПОРИ Дениса Давидова, вибори у невеликих населених пунктах мають свою специфіку. Це зумовлено віддаленістю населених пунктів, малою увагою ЗМІ до процесу об’єднання громад та до виборів у них, та тісними зв’язками між мешканцями. Ці три специфічні ознаки впливають і на виборчий процес, звісно.

davidov

«В чому це проявляється? Наприклад, у Вишнівській об’єднаній територіальній громаді голова селищної ради зараз знову балотується на цю посаду і в приміщенні селищної ради знаходиться виборча комісія. І голова селищної ради визначає час, коли має працювати виборча комісія. Це невеличка одноповерхова будівля, і у нього знаходяться ключі від цього приміщення. Коли він зачиняє її — комісія не може працювати. Як це позначається на виборчому процесі? Є певні дні у календарному плані, коли кандидати можуть до 00:00 протягом усієї доби подавати документи, для того щоб бути зареєстрованими. Якщо селищна рада закрита, виборча комісія не працює, відповідно, кандидати позбавлені можливості подати свої документи.

Вперше в Дніпропетровській області Громадянська мережа ОПОРА проводить спостереження за виборами саме у селищних та сільських радах. Наше спостереження вже дає свої позитивні наслідки для виборчого процесу. Як згадували раніше, ЗМІ не приділяє багато уваги таким виборам. Тому люди дуже здивовані увагою до цього процесу з нашого боку, не звикли до такого. Це також відображується на виборчому процесі. У Васильківській об’єднаній територіальній громаді селищна виборча комісія жодним чином не оприлюднила списки зареєстрованих кандидатів до селищної ради. Ні на інформаційному стенді, який розміщено у їх приміщені, як це зазвичай буває, ні в ЗМІ. Тобто, у громадян фактично не було можливості дізнатися, хто взагалі балотується в їх об’єднаній громаді. Хочу зазначити, що більша увага ЗМІ та спостерігачів буде позитивно впливати на виборчий процес і буде створювати більші рівні, якісніші умови як для кандидатів, так і для виборців», — відзначив Денис Давидов.

Вы можете пропустить до конца и оставить ответ. Pinging в настоящее время не доступны.