Вулицю Дніпра номінували на європейську премію: дивовижні фото

logo

image

Про номінування вулиці Яворницького, яку нещодавно ремонтували, повідомили 22 листопада міськраді Дніпра. Там зазначити, що після реконструкції ця зона перетворилася на інклюзивний пішохідний простір.

Зауважте Проєкт львівської площі Коліївщини здобув премію Національної спілки архітекторів України

Головне про реконструкцію

На пішохідній вулиці розмістили 7 терас. На них є зони, як для відпочинку, так і для дозвілля:

тераса зі стільцями та столами; зона з різними гойдалками; так звана «зона солярію» зі спеціальними шезлонгами.

Також на вулиці зробили архітектурне освітлення та висадили приблизно 100 двадцятирічних дубів. Окрім цього, там з’явилися понад 6 тисяч кущів.

Провулок яворницького після реконструкції / Фото Дніпровської міськради

Коротка історія вулиці Яворницького

Джерело: Вікіпедія

Її збудували разом із Палацовою площею на початку 1880-х років. Однак тоді вони ще називалися Соборним провулком.

У 1905 році на розі вулиці звели садибу Дмитра Яворницького. Чоловік був відомим краєзнавцем, істориком і археологом. Тому згодом у цьому приміщенні зробили музей.

Коли в місто прийшла більшовицька влада, назва Соборний провулок, ймовірно, виявилася «ідеологічно невиправданою». Тому вулицю в 1923 році перейменували Жовтневий провулок. А ось назва на честь Яворницького з’явилася лише у 2005 році.

До теми Лондонські ліхтарі та пам’ятник Парижу: артоб’єкти Дніпра та їхні світові аналоги

Що відомо про премію

Джерело: EUmiesaward

Її раз на два роки вручає Європейський Союз і Фонд Міса ван дер Рое. Вручення зазвичай відбувається в Барселоні. Її організатори визначають кілька основних цілей:

Визнати та похвалити досконалість європейської архітектури в концептуальному, технічному та конструктивному планах. Виділити європейське місто як модель для сталого розумного міста, що сприяє розвитку європейської економіки. Збільшити залучення професіоналів у галузі архітектури з країн-членів ЄС та тих країн, які уклали угоду з ЄС. Підкреслити залучення Європейського Союзу до підтримки архітектури. Адже вона є важливим елементом, що показує різноманітність європейського архітектурного вираження для визначення загальної європейської культури.