Власним тілом накрив ворожу гранату ВОГ-17: історія загиблого бійця з Дніпра

logo

Главная страница / Важливо / Власним тілом накрив ворожу гранату ВОГ-17: історія загиблого бійця з Дніпра

На початку квітня 2022 року у боях за Україну героїчно загинув кулеметникВіталій Косяченко. Уродженець Дніпра накрив своїм тілом гранату, щоб урятувати побратимів. Своєю самопожертвою Герой урятував життя 5 бійцям. Кореспондент «Наше місто» розповість історію загиблого бійця з посиланням нафейсбук-сторінку 31 Бригада ім. генерал-майора Олександра Радієвського НГУ.

Віталій, корінний дніпрянин, з юних років захоплювався футболом, ганяючи м’яч за ДЮСШ «Дніпро-75». Закінчивши Дніпропетровський автотранспортнийтехнікум, він розпочав свою трудову діяльність у Державній автоінспекції. 2003 року здобув вищу освіту за спеціальністю «Право» у Національному гірничому університеті, що знаходиться у Дніпрі.

2014 рік. Росія розпочинає окупацію України. Віталій не зміг залишатися осторонь і стає бійцем одного з бойових підрозділів. У грудні 2015 року він вперше потрапляє на Бахмутський напрямок. Доля береже його від вірної смерті: під час висування на лінію зіткнення він обирає не перший, а другий БТР.Перший підривається на міні. Згодом, під час евакуації, починається мінометний обстріл. Віталій дивом виживає.

Після демобілізації він повертається до мирного життя. Працює охоронцем на приватній фірмі. Життя налагодилось.

У березні 2022 року підрозділ Віталія першим висунувся  на оборону позиції від 31 Бригади НГУ.

На початку квітня 2022 року близько пів на п’яту години ранку на околиці Рубіжного Віталій знаходячись на замаскованій спостережній позиції помітив черезтепловізор  техніку противника: бронеавтомобіль «Тигр» з десантом. Правильно оцінивши кількість ворога та його наміри доповів командиру.  З вогневих засобів ураження техніки у захисників на позиції на той момент було лише дві РПГ-18. Не дивлячись на переважаючі сили противника, командиром відділення було прийнято рішення атакувати ворога.  Після ураження гранатометником російського бронеавтомобіля з лівого флангу зав`язався вогневий бій. Віталій влучним кулеметним вогнем вправносковував дії ворога та дав можливість гранатометнику з другого пострілу знешкодити ворожий танковий кулемет аж раптом в окоп прилітає 30 мм постріл з ВОГ-17. Віталій не вагаючись ні секунди, закрив снаряд своїм тілом спасаючи молодших побратимів.

Так героїчно загинув Віталій Косяченко, який з метою збереження життя та здоров’я побратимів, ціною власного життя виборював українську незалежність.

За сумлінне виконання службових обов’язків, відданість Військовій присязі та Українськомународові, зразкове виконання службово-бойових завдань, особисту мужність і героїзм у складних умовах загрози життю та здоров’ю солдат Косяченко Віталій Володимирович отримав орден «За мужність ІІІ ступеню» (посмертно).

Раніше ми писали, історія Героя України, який загинув у бою на очах брата.