Влада Дніпра одна з найгірших по медреформі, — експерт

logo

Влада Дніпра одна з найгірших по медреформі, - експерт

Величезне місто-мільйонник Дніпро зараз знаходиться поза прогресивними змінами, які відбуваються в українській медицині. Так, згідно звіту про діяльність Національної служби здоров’я за перші півроку роботи, Дніпро ще не працює у новому режимі на повну, передає Дніпроград.

Як зазначає голова НСЗУ Олег Петренко, на сьогоднішній день у Дніпрі можна отримати первинну медичну допомогу у 12 центрах, проте кожен комунальний медичний заклад не підписав договір з НСЗУ.

«Чому так відбувається? Причини можуть бути різні. Люди не укладають декларації, тому що не розуміють, навіщо їм сімейний лікар або не довіряють лікарям взагалі. Місцева влада не допомагає медичним закладам автономізуватися і підписати договір з НСЗУ, не проводить роз’яснювальну кампанію, тому що не вірить, що зміни невідворотні і думає, що все ще буде по-старому», — розповідає Олег Петренко.

Він наголошує, що влада повинна допомогти автономізуватися медичним закладам, укласти договір і отримувати кошти від НСЗУ. Або ж місцева влада повинна брати відповідальність та фінансування повністю на себе. Вже у 2019 році у державному бюджеті не передбачені кошти медичної субвенції для первинної медичної допомоги.

Загалом за дві хвилі лише 28 медзакладів Дніпропетровщини уклали договір з НСЗУ.

Раніше повідомлялося чому у дніпрян виникають непорозуміння з лікарями з приводу доступних ліків.

Автор: Ольга АНДРОСОВА