Виживання в лісі та козацька наука: як розвивається скаутський рух на Дніпропетровщині (Відео)

logo

Як розвивається скаутський рух на Дніпропетровщині
Як розвивається скаутський рух на Дніпропетровщині

5 канал

Дніпро

16.07.2018 18:00

Крім того, оскільки табір розташувався на березі річки, – у тренерів є можливість прищепити навички і водного туризму

У скаутському таборі на Дніпропетровщині підлітків навчають не лише єднатися з природою, але й практичним навичкам. Там діти відпочивають від гаджетів, пізнають основи медицини, тактичного радіозв’язку, вчаться куховарити, орієнтуватися на місцевості та поведінці на водоймі.

Мирослава займається скаутингом уже півроку. Це її перший літній табір. Каже, – із задоволенням проміняла два тижні міського підліткового життя на ліс та відсутність цивілізації.

Сьогодні вона чергує, тож із товаришами готує обід:»Зараз ми чергові, ми готуємо борщ. Червоний борщ. Найсмачніший. Тому що ми чергові зараз. Нарізала перець і будемо доготовлювати».

Табір із півсотні наметів розташувався у лісі. Наставники вчать підлітків виживати у дикій природі та орієнтуватися у просторі. Деякі вправи починають вдосвіта. Тут їх вчать всього, що мають знати спортивні туристи.

«Спочатку показую, що таке ця система взагалі. Якщо у них якийсь серйозний похід, щоб вони знали, що це. І навчаю базовим вузлам. Щонайменше п’ять основних вузлів, які вони повинні знати», – пояснює інструктор зі спортивного туризму Віктор Горячий.

За темою

Оскільки табір розташувався на березі річки, у тренерів є можливість прищепити навички водного туризму. Володимир Калиновський вивчає його все своє життя і залюбки розкриває секрети дітям: «У воді потрібно все ж вміти певні дії робити: веслування, плавання. Бо іноді люди перевертаються, треба іноді причалити в болоті».

Крім спортивних тренерів у таборі є справжні українські козаки, які викладають скаутам свою науку, що поєднує філософію, психологію, бойове мистецтво, танці та спів.

«Вчимося не прив’язуватись – чи попаду я в ціль, чи не попаду. Це заважає влучити у ціль. Треба стріляти і все. Це теж така філософія вільних людей, що ми не прив’язуємось до плодів своїх діянь», – розповідає козак Олег. Його товариш «Тютюн» додає: «У січовиків пісня була зброєю. Просто рубали і різали словами, настільки тонко було».

Зміна у скаутському таборі – два тижні. Сезон таборування триватиме до кінця липня.

Аліна Елєвтєрова, Андрій Ковбаса, «5 канал»

Відео за темою

Унікальний проект: у Дніпрі відкрили перший в Україні інклюзивний парк – ФОТО