Вівчарка Беша з Павлограда стала призеркою світового чемпіонату собак-шукачів

logo

Жителька Павлограда Лариса Борисенко та її вівчарка Беша в складі команди збірної України посіли друге місце на світовому чемпіонаті собак-шукачів. Змагання відбулися в Румунії. Загалом на рахунку у Беші – четверо знайдених людей.

Суспільне познайомилося з Бешею та кінологинею Ларисою Борисенко.

Лариса Борисенко вперше долучилася до пошуку людини зі своєю собакою 17 років тому. Тоді, каже, усвідомила необхідність такої роботи. За чотири роки відкрила у Павлограді пошуково-рятувальний кінологічний загін. Зараз у ньому 13 собак. Одна з них – і бельгійська вівчарка Беша.

Лариса каже: з Бешею працює три роки, за цей час вона знайшла чотирьох людей.

«Ми готуємо собак для пошуку як живих людей в умовах природного середовища та техногенного завалу, так і займаємося дуже унікальним напрямком – це пошук загиблих людей та решток біологічних речовин. Цей напрямок став дуже корисним з роками війни, бо наші собаки єдині співпрацюють з гуманітарним проєктом ЗСУ «Евакуація 200″», – розповіла Лариса Борисенко.

Вівчарка Беша з Павлограда стала призеркою світового чемпіонату собак-шукачівСуспільне Дніпро

У Павлограді діє пошуково-рятувальний кінологічний загін

За 13 років існування пошуково-рятувального кінологічного загону собаки знайшли близько 25 людей, каже Лариса. Також за цей час тут навчили 35 собак. Готують їх до пошукових робіт з двох місяців.

«Собака потрапляє до людини, і ми розпочинаємо процес підготовки. Це як фахівці. Але у нас на цей дресирувальний майданчик приходить дуже багато дітей, підлітків, дуже багато просто людей, які хочуть освоїти три команди: «Сидіти!», «Лежати!», «До мене!», і щоб собака була комфортною. І потім ці люди займаються, і захоплюються більш і більш, і теж стають до наших лав», – зазначила вона.

У Дніпрі впродовж шести років діє волонтерський проєкт “Пошук зниклих дітей”. Він об’єднав близько 300 людей з усієї області, які долучаються до пошукових робіт. Коли пошуки потрібно провести на великій території, вони звертаються за допомогою до кінологів, розповідає волонтер Андрій Гавриленко.

«Собак ми залучаємо зазвичай, коли потрібні безпосередньо пошуки на місцевості, і зазвичай це складні місця. Це лісосмуги, ліси, можливо, якісь селища міського типу. Собаки навчені різним пошукам. Якісь собаки навчені шукати безпосередньо вже неживих, якісь собаки вміють брати слід», – розказав волонтер.

За увесь час існування проєкту з пошуку дітей волонтерам вдалося відшукати понад 300 людей, десятьох з яких знайшли собаки.

На Львівщині рятувальники вивільнили лебедя, який заплутався у рибальській сітціВедмеді наживо. У Галицькому національному природному парку встановили камери у вольєрах тварин

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро