Винахідники Дніпропетровщини створили доступний протез руки для осіб з інвалідністю

logo

Винахідники Дніпропетровщини створили доступний протез руки для осіб з інвалідністю

Винахідники Дніпропетровщини створили інноваційний проект біонічних кінцівок, які слугуватимуть протезом руки для інвалідів. Протези будуть значно доступнішими за міжнародні аналоги та не потребують хірургічного втручання. Даний стартап став одним з переможців проекту «Best invest», передає кореспондент Дніпрограда.

Автором інноваційного для Дніпропетровської області, та України загалом, протезу є винахідник з Кривого Рогу Артем Гуляєв. Він розповів, що ідея створення проекту виникла після початку конфлікту на Донбасі у 2014 році.

«В наслідок бойових дій на Сході, часто воїни стають інвалідами, однак наразі вартість біонічних  кінцівок сягає 100 тисяч доларів. Така сума непосильна для більшості українців, тож наші протези будуть значно доступніші, аби держава змогла забезпечити бійців», — зазначив Артем Гуляєв.

Зі слів автора, біонічна кінцівка працює за наступним алгоритмом: у думках людини виникає бажання порухати рукою, після цього нервовий імпульс передається з головного мозку в м’язи, де надчутливий датчик отримує сигнал та перенаправляє його до мікроконтролера, який перетворює сигнал на дію.

Артем Гуляєв пояснив, що здешевіння такого протезу в 50 разів, в порівняні з європейськими аналогами, відбувається за рахунок зменшення бюрократії, адже не потрібно отримувати ліцензію. Крім того, протези виготовляються за допомогою новітніх технологій, а саме 3D принтерів.

Необхідна сума інвестування стартапу сягає 150 тисяч доларів, які витратять на закупку необхідного обладнання, переобладнання приміщення на реабілітаційний центр, випуск продукції тощо.

Керівник проекту «BEST INVEST», директор Інвестиційно-інноваційного центру при Дніпропетровській ОДА Олександр Коломійцев наголосив, що представлений проект необхідний, адже сучасне протезування актуальне для України.

Фінал та нагородження переможців конкурсу «Best invest», серед яких проект біонічних кінцівок, відбудеться наприкінці листопада. Три-стартапи фіналісти отримають грошову винагороду ід партнерів, а проекти будуть розміщені на онлайн платформі NSI для потенційних інвесторів.

Раніше повідомлялося, що у 2018-му на конкурс стартапів «BEST INVEST» мешканці області подали понад півсотні заявок.

Нагадаємо, що битва стартапів проводиться в Дніпропетровській області вже вдруге. Ідеї авторів орієнтовані, переважно, на технології та інженерію. А також з гуманітарної та IT галузей.

Дізнавайтеся найсвіжіші новини першими: підписуйтесь на наш канал у Telegram та на сторінку в Instagram.

Автор: Людмила СТУПАК