Він вчився у Дніпрі: Зеленський присвоїв звання Героя Едуарду Хорошуну

logo

image

Серед 12 військовослужбовців, яким у ніч із 28 лютого на 1 березня Президент України Володимир Зеленський надав звання Героя України, є полковник медичної служби Едуард Хорошун. Він особисто організував оборону військово-медичного центру в оточенні та проводив евакуацію поранених.

Едуард Хорошун – український військовий хірург, заслужений працівник охорони здоров’я України (2017), полковник медичної служби Збройних Сил України. Він військовий у четвертому поколінні, його дитинство пройшло у військовій системі у гарнізонах по всьому Радянському Союзу. Едуард Хорошун закінчив Дніпропетровську медичну академію, потім вступив до військово-медичної академії. Після цього служив у Криму. З 2007 року та під час анексії Криму був начальником клініки невідкладної хірургії та пошкоджень у Севастополі (ВМКЦ Кримського регіону).

Весною 2014 року разом із військами, які не змінили присяги, вийшов на материкову Україну. Тут Хорошун очолив клініку невідкладної та ендоскопічної хірургії Військово-медичний клінічний центр Південного регіону (Одеса). У зоні АТО/ООС відбув три ротації. Спочатку у Дніпропетровський регіон, тут він налагоджував евакуацію поранених на початку літа 2014 року. Потім був головним хірургом 61-го мобільного шпиталю, який стояв у районі виконання завдань. Саме в цей час потрапив до Іловайська. Тоді в шпиталі прооперували за три доби 254 особи.

Рідко оперує один (зазвичай легкі поранення – вилучення уламків), — розповів Едуард Хорошун кореспондентові сайту. — Зазвичай це колективна праця. До бригади входить щонайменше чоловік п’ять: операційна сестра, 1-2 асистента, анестезіолог та анестезистка. Іноді буває, що оперують двома бригадами відразу: ноги-живот, ноги-груди-голова-живот.

Оперативних втручань з моєю участю було близько тисячі.

Едуарда Хорошуна було призначено начальником Центрального військово-медичного управління. З кінця 2015-го до кінця 2017 року начальник Центрального військово-медичного управління – начальник медичної служби ЗС України (до його розформування).

З січня 2018 року Хорошун знову очолює клініку невідкладної та ендоскопічної хірургії Військово-медичний клінічний центр Південного регіону (м. Одеса). У вересні 2020 року очолив Військово-медичний клінічний центр Північного регіону.

0
0
голосів

Рейтинг статті

Раніше ми писали: