Військовий з інвалідністю опинився без засобів до існування через помилку в документах

logo

Військовий з інвалідністю опинився без засобів до існування через помилку в документах

Колишній артилерист 40-ї бригади Сергій Макогон опинився без засобів до існування через халатність військової частини — співробітник вніс особисті дані бійця в електронну базу з помилкою. Про це повідомляє Дніпроград із посиланням на Правозахисну групу «СІЧ».

У запеклих боях під Волновахою Сергій отримав сильну контузію та травми, після чого у нього почалися проблеми зі здоров’ям. До цього додалися ще й надмірні фізичні та психологічні навантаження, і переохолодження. Військовослужбовець звернувся до правохазисників Дніпра, тому що медична комісія категорично відмовила йому в інвалідності.

«Однак попри купу медичних висновків, довідок та діагнозів, один за одного дошкульніших, МСЕК уперто не визнавала навіть 3-ї групи інвалідності. З одного боку, через важкий стан Сергій не міг працювати та забезпечувати рідних, а з іншого – не міг отримати соціальну пенсію за інвалідністю та гарантовані пільги на оздоровлення», — зазначили у Правозахисній групі «СІЧ».

Юристи зібрали докази, що стан здоров’я військового погіршився після служби, влаштували стаціонарне лікування та проконсультували, як правильно спілкуватись із лікарями. Після цього правозахисники скласли скаргу на рішення медико-соціальної експертної комісії. Сергію призначили третю групи інвалідності. Утім,  отримати соціальну пенсію він не може, оскільки військова частина зробила помилку у його повному імені. Колишній захисник не отримує жодної допомоги держави, яку захищав зі зброєю в руках.

«Ситуація Сергія – це випадок кричущої безвідповідальності. За нашим клопотанням помилку військова частина таки виправила, але лише у паперових документах. В електронній базі – вона лишилася. Ми порадили військовому звернутися на гарячу лінію Міноборони і там йому пообіцяли провести службове розслідування. Сподіваємося, що у найближчий час ситуація зміниться і людина отримає соціальну пенсію від держави», — прокоментувала ситуацію координаторкаа громадської приймальні Української Гельсінської спілки з прав людини у Дніпрі Наталія Кожина.

Раніше повідомлялося, що у Дніпрі жертвам катувань надають безкоштовну допомогу юристів та психологів.

Автор: Домінік ФРАНКО