Військова прокуратура наголошує на недопустимості ліквідації їхньої структури

logo

Військова прокуратура наголошує на недопустимості ліквідації їхньої структури

Військова прокуратура Південного регіону, яка діє на території Січеславщини, відреагувала на заяву заступника керівника Офісу Президента України Володимира Зеленського щодо необхідності ліквідації інституту військових прокурорів. Про це повідомляє Дніпроград із посиланням на офіційний сайт Військової прокуратури.

Як зазначається, колектив військових прокуратур, ознайомившись з висловлюваннями заступника керівника Офісу Президента України щодо відсутності потреби в існуванні військової прокуратури звертає увагу на те, що з наразі вона демонструє високу ефективність роботи.

Зокрема, прокурори наводять наступні дані:

— до кримінальної відповідальності за ведення агресивної війни притягнуто 263 особи,серед яких 68 громадян РФ (з них 21 високопосадовець, 18 генералів і адміралів, 18 суддівРФ);- встановлено 160 місць незаконного утримання полонених (військовослужбовців ЗС України та цивільного населення); — допитано 1800 потерпілих, яких незаконно утримували та катували військовослужбовці РФ та учасники терористичних організацій ДНР і ЛНР на території тимчасово окупованого Донбасу;- передано до офісу прокурора Міжнародного кримінального суду більше 1000 сторінок доказів російської агресії та вчинення її представниками воєнних злочинів;- у справі щодо захоплення РФ українських військових моряків і суден поблизуКерченської протоки до кримінальної відповідальності притягнуто 15 військовослужбовцівРФ. Міністерству юстиції України передано докази протиправних дій РФ для участі у розгляді Міжнародним трибуналом з морського права указаної справи;

Чисельність військових прокурорів складає 6% від загальної чисельності прокурорів,при цьому 75% обвинувальних актів щодо злочинів відповідної підслідності направлено досуду саме військовими прокурорами. 

«Вважаємо неприйнятними заяви щодо непотрібності військової прокуратури, якіобумовлені поверхневим уявленням про її діяльність. Сподіваємося, що чергові реформи будуть конструктивними і обдуманими, позбавленими чиїхось замовлень, упакованих в реформаторську обгортку з бантиком», — заявили у військовій прокуратурі.

Слід відзначити, що на підтримку збереження військових прокуратур висловилися і бойові підрозділи ЗСУ. Зокрема, військових прокурорів підтримали і у 25 десантно-штурмовій бригаді.

Автор: Іван МУРАХА