Виділення міською радою мільйонів на ремонт Придніпровської ТЕС є порушенням бюджетного кодексу, — еко-активісти

logo

Виділення міською радою мільйонів на ремонт Придніпровської ТЕС є порушенням бюджетного кодексу, - еко-активісти

Еко-активісти Дніпра рішуче засудили виділення Дніпровською міською радою п’яти мільйонів гривень на ремонт трубопроводів ДТЕК Придніпровської ТЕС. Зокрема, представниця громадської організації Save Dnipro Ірина Черниш на своїй сторінці у Facebook пояснила чому виділення чималої суми бюджетних коштів для приватного бізнесу у даному випадку є порушенням бюджетного кодексу, передає Дніпроград.

Під час чергової сесії міськради очільник Дніпра Борис Філатов неабияк лобіював проект рішення про виділення п’яти мільйонів гривень на ремонт аварійних ділянок труб шлаконакопичувача Придніпровської ТЕС, яка належить олігархові Ринату Ахметову. Зокрема міський голова заявив, що еко-активісти спекулюють на цій темі та зазначив, що міськрада у рішенні спирається на Меморандум, який був підписаний між електростанцією та міською владою.

В свою чергу, еко-активісти наголошують, що будь-яке державно-приватне партнерство може будуватися тільки на принципах взаємної відповідальності. В даному ж випадку місто виділило 5 мільйонів гривень на потреби безвідповідального бізнесу, який роками не виконує своїх зобов’язань перед містом і державою.

«ДТЕК Придніпровська ТЕС досі не приступила до виконання в черговий раз обіцяної на 2018 рік модернізації підприємства. Ані електрофільтр на 10 енергоблоці, ані система безперервного моніторингу стану навколишнього середовища досі не запущені», — зазначається у дописі.

Окрім того,  виділення коштів для приватного бізнесу без відповідного договору концесії та чіткого плану ремонтних робіт — це пряме порушення бюджетного кодексу.

«Згідно із постановою Кабінету Міністрів № 228 від 28 лютого 2002 р. “Про затвердження Порядку складання, розгляду, затвердження та основних вимог до виконання кошторисів бюджетних установ” установам можуть виділятися бюджетні кошти тільки за наявності затверджених кошторисів, планів асигнувань загального фонду бюджету, планів надання кредитів із загального фонду бюджету, планів спеціального фонду. Наразі проектом Рішення не визначено фонд, з якого будуть здійснюватися видатки бюджету; де саме буде здійснюватися заміна золошлакопроводу; хто є одержувачем бюджетних коштів; чи відповідає одержувач бюджетних коштів критеріям визначення одержувача для здійснення заходів бюджетної програми; на яких договірних умовах здійснювалося визначення одержувача бюджетних коштів; чи є у одержувача бюджетних коштів затверджений кошторис, планів асигнувань загального фонду бюджету, планів надання кредитів із загального фонду бюджету», — зазначають активісти.

Автор: Дарина ТВАРА