Вибори на носі: дніпрянам розповіли як протистояти маніпуляціям

logo

Вибори на носі: дніпрянам розповіли як протистояти маніпуляціям

До виборів президента України залишилося менше двох тижнів. Аби отримати більшу прихильність громадян, кандидати часто звертаються до технології маніпуляцій. Сьогодні, 19 березня, експерти розповіли, як не піддатися на обман та маніпуляції, передає Дніпроград. 

В першу чергу, соціолог Анна Колохина запевнила, що не слід довіряти усім соціальним дослідженням. Особливо тим, які виникли напередодні передвиборної кампанії.

«Часто рейтинги стають прийомом маніпуляції. Соціологія є технологією для отримання перемоги чи певних дивідендів політика. Люди, дивлячись на показники ймовірних переможців, схильні орієнтуватись на лідируючого в цьому списку. В такий момент в них з’являється бажання приєднатися до сильного», — пояснила експерт.

Вона також порадила, перед тим як голосувати за того чи іншого кандидата, перечитати їх передвиборні програми. Адже в більшості програм низка обіцянок, які не може виконати президент.

«Наша країна є парламентсько-президентською республікою. Тому до повноважень президента входять питання міжнародних відносин та безпеки країни. Тобто треба розуміти про що говорить кандидат саме у сфері своєї діяльності: який зовнішньо-політичний курс країни, як вирішуватимуться конфлікт із РФ, кого ми бачимо своїми партнерами у майбутньому. Наразі ж у багатьох претендентів наявні обіцянки, на кшталт знизити тарифи, які є ніщо іншим як маніпуляцією. Адже президент не має жодного стосунку до тарифів, це в компетенції Кабміну, на який президент не впливає», — пояснила Анна Колохина.

Керівник ГО «Форпост» Олена Подолян пояснює, що маніпуляція свідомістю під час виборчих кампаній це — це ціла система засобів ідеологічного і духовно-психологічного впливу на свідомість виборців, за умов приховування справжніх цілей і думок, з метою отримання підтримки певної політичної сили, що не лише спонукає особу віддати свій голос за потрібного кандидата чи партію, а й примушує її хотіти це зробити.

«В першу чергу, раджу перевіряти будь-яку інформацію та новини. Намагатися розрізнити де факт, а де чиясь суб`єктивна думка. Завжди потрібно прагнути розуміти який і чий мотив міститься в повідомленні, який намагаються вам нав’язати. Це складно, через перевантаженість інформації. Також є хороше правило не вірити обіцянкам, а спостерігати за попередніми вчинками, і робити висновки. Дуже важливий пункт — відмовити собі в задоволенні множити плітки. Адже тоді ви самі стаєте засобом маніпуляції», — зазначила Олена Подолян.

Автор: Дарина ТВАРА