“Велике космічне прибирання”: у Дніпрі нагородили переможців творчого конкурсу серед учнів

logo

Організатори конкурсу надихнулись книгою нідерландських письменників Яна і Йоахіма Чечерські «За небокраєм: велике космічне прибирання», герої якої вирішують дізнатися звідки у космосі береться сміття.

Про цеінформує пресслужба Дніпропетровської обласної ради.

Оцінювали учасників конкурсу за п’ятьма номінаціями:

Постер або листівка за темою «Космічне прибирання»;Анімація за темою космічного сміття;Твірза темою «Велике космічне прибирання»;Презентація ідей боротьби з космічним сміттям;Науковий аудіоподкаст за темою засмічення космічного простору.

Участь у конкурсі взяли понад 300 дітей віком від 10 до 16 років.

В рамках заходу з відзначення переможців пройшла презентація книги, анонс фільму, створеного за її мотивами, та навчально-пізнавальний захід для дітей із лекціями й майстер-класами для різних вікових категорій.

«Все більше людейпочинають турбуватися про екологію на Землі. Але є й ті, кого турбує екологія космічного простору, адже навіть найменші частинки уламків застарілих ракет та супутників на великих швидкостях можуть нанести значну шкоду новітнім космічним апаратам та наразити на небезпеку життя астронавтів. Мені сподобалося дитяче бачення вирішення проблеми з очисткою навколоземного простору. Сподіваюся, що хтось з них, коли виросте, продовжить займатися цією темою і збереже наш всесвіт», – поділилася своїмивраженнями Лілія Гиренко, начальник управління з питань культури та спорту виконавчого апарату облради.

Вихованці Дніпровської Малої академії наук, переможці Міжнародного конкурсу шкільних космічних експериментів, поділилися враженнями від поїздки до Космічного центру NASA у Флориді. Там школярі з Дніпра та Кривого Рогу спостерігали за відльотом ракети, яка транспортує їхні експерименти на Міжнародну космічну станцію.

У рамках заходу власним міні-фільмомпро космічне сміття поділився Кирилл Благодаров – 15-річний юнак з Дніпра, який впродовж кількох років вивчає проблему забруднення навколоземного простору і вже встиг побувати на престижних європейських наукових конференціях з цього питання.

Для наймолодших гостей Людмила Марченко, астрономка і популяризаторка науки, провела  космічну лекцію з захопливою вікториною. А завершували насичену програму Космічні шоти «Наука проти кінематографу». Діти переглядали уривки із популярних фільміві мультиків про космос, а експерти пояснювали чи можливі такі події в реальності.

Раніше “Особи” повідомляли:Дніпропетровщина отримала від ЮНІСЕФ 4361 ноутбук для дітей регіону.