Вдруге осквернили пам’ятник жертвам Іловайської трагедії в Кривому Розі: фото пошкоджень

logo

Проте раніше пошкодження були й в іншого постаменту. Цей пам’ятник жертв Іловайського котла встановлений у сквері Героїв.

Раніше Вандали осквернили одразу 2 пам’ятники героям у Кривому Розі: фото руйнувань

У Кривому Розі викрали гільзи з пам'ятникаМісце, де викрали гільзи з пам’ятника / Фото «Первый Городской»

Просто вирвали з основи

На фото з місця видно, що зловмисники практично вирвали гільзи з пам’ятника. Ймовірно, після першого викрадення їх вирішили краще закріпити.

Проте це не зупинило крадіїв, а лише призвело до більших пошкоджень. Помітно, що під час викрадення зламали цементну основу, на якій були встановлені гільзи.

imageКріплення гільз, які викрали з пам’ятника в Кривому Розі / Фото «Первый Городской»

Попередня подія

4 серпня припускали, що гільзи викрадають, щоб здати на брухт. У той день також пошкодили пам’ятник ліквідаторам аварії на ЧАЕС. Звідти відбили кілька гранітних плит. Ця подія наробила чимало галасу, проте про затримання винних так і не повідомили.

Що таке Іловайський котел

Цю подію вважають однією з найтрагічніших за час війни на Донбасі. Коли українські війська в серпні 2014 року пішли в наступ на Іловайськ, Росія відправила туди 8 батальйонно-тактичних груп. Експерти вважають, що це були кадрові російські військові. Українські бійці опинилися в кільці сил противника, які переважали приблизно в 17 разів.

Президент Росії Володимир Путін тоді запропонував їм вийти так званими «зеленими коридорами». Для цього було необхідно скласти зброю Зранку 29 серпня колони українців почали виходити з Іловайська. Однак їх підступно почали розстрілювати з артилерії та інших видів озброєння. У цих боях загинуло 366 українських воїнів, ще 429 – отримали поранення, а 300 – потрапили у полон.