Важко навіть ветеранам АТО: як резервістів Нацгвардії на Дніпропетровщині муштрують (Відео)

logo

як резервістів Нацгвардії муштрують
як резервістів Нацгвардії муштрують

5 канал

Дніпро

22.10.2018 23:17

Під вогнем у стресових умовах нацгвардійці вчаться виконувати бойові завдання і рятувати життя поранених

На Дніпропетровщині оперативний резерв Національної гвардії готують до можливої участі у бойових діях – відпрацьовують елементи вогневої, тактичної, медичної підготовки, а також витривалості та стресостйкості. Серед семи десятків резервістів є й ті, кому російсько-українська війна – не новини з телевізора, а власний досвід.

На військовому полігоні поблизу Дніпра – імітація бою. Під вогнем у стресових умовах нацгвардійці вчаться виконувати бойові завдання і рятувати життя поранених.

Смугу перешкод проходить й учасник бойових дій на сході 52-річний Микола Лучко. Він боронив Маріуполь на початку бойових дій на Донбасі, нині – військовослужбовець оперативного резерву Нацгвардії.

За темою

Згадує: «У 2014 році підготовка і обмундирування були, звичайно, слабкіші ніж зараз. Хоча готували нас непогано. Зараз набагато жорсткіше, набагато важче. Чесно сказати – думав помру, але пройшов і слава Богу».

Сім десятків резервістів відпрацьовують навички тактики ведення бою. «Долали перешкоди, під колючкою повзали, перебиралися через рів. Після – здійснювали стрільби по мішенях. На відстань 150, 200 і 250 метрів», – перераховує військовослужбовець резерву НГУ Валерій Чайковський.

Крім того, нацгвардійців вчать рятувати себе та побратимів у випадку поранення. Інструктори наполягають, що бійці до бою мають бути готовими не лише фізично, а й психологічно.

«Під час бою, коли все вибухає, в таких умовах людський організм здатний на неможливе. Тому що потрібно в себе вірити», – запевняє інструктор з тактичної медицини Тетяна Пенькова.

Вишкіл резервістів відбувається раз на рік, збори триватимуть 10 діб.

Наталя Світлова, Олександр Пронський, «5 канал»

Відео за темою