В одному з виконкомів Дніпра висить заборонена радянська символіка

logo

В одному з виконкомів Дніпра висить заборонена радянська символіка

У Дніпрі представниця «Громадянської мережі ОПОРА» під час реєстрації офіційних спостерігачів на окружній виборчій комісії №24 помітила стенди із забороненою радянською символікою, передає Дніпроград.

У приміщенні Індустріального виконкому, де знаходиться окружний виборчий округ №24, висять стенди із зображеннями радянської символіки, яка в Україні офіційно заборонена. Зокрема, зображені серп і молот у поєднанні з п’ятикутною зіркою, георгіївська стрічка, прапори СРСР.

Члени комісії не вбачають в стендах порушення закону та називають це «красним уголком». 

При цьому зазначимо, що на зовнішній частині приміщення, де раніше були зображені комуністичні «герої», майорить петриківський розпис. 

Також спостерігачка відзначила, що наразі в приміщенні комісії відсутні на інформаційному стенді комісії копії постанов засідання, що відбулось у п’ятницю 7 червня 2019 року. 

Нагадаємо, згідно ч. 1 ст. 4 Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» заборонено виготовлення, поширення та публічне використання символіки комуністичного тоталітарного режиму, символіки націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарного режиму, у тому числі, у вигляді сувенірної продукції, публічне виконання гімнів СРСР, УРСР (УСРР), інших союзних та автономних радянських республік або їх фрагментів.

Автор: Дарина ТВАРА