В межах 27 округу все більше поширюються чорний піар та незаконна агітація

logo

В межах 27 округу все більше поширюються чорний піар та незаконна агітація

Більшість кандидатів недбало ставляться до виготовлення продукції передвиборчої агітації, зокрема деякі взагалі не вказують на плакатах хто надрукував, та хто відповідальний за їх друк, а інші вказують сумнівну інформацію, яка не є правдиво. Це певним чином не дозволяє контролювати витрати кандидатів з виборчих фондів. Такі факти викликають сумніви у дбайливому ставленні кандидатів до поширення агітаційної продукції. Про усе це на прес-конференції у ІА «Днепр-пост» розповів довготерміновий спостерігач Громадянської мережі ОПОРА Денис Давидов.

Прикладами таких рекламних бордів є агітаційна кампанія Світлани Єпіфанцевої та Олександра Замкового. За відсутність інфрмації про замовника та видавця передбачена адміністративна відповідальність згідно з Кодексом про адміністративні правопуршення.

«Можна навести у приклад також декілька курйозних випадків, які стосуються агітаційної реклами кандидатів. Так, наприклад, на власних листівках Олександра Кузнєцова з помилкою зазначено його прізвище. Ще одним прикладом слугують незрозумілі конструкції, які встановлені вздовж набережної. Зовні вони нагадують автопричепи, проте насправді такими не є. Конструкція встановлена самовільно посеред проїзжої частини, що не дозволяється правилами дорожнього руху і законодавством України. На таких псевдопричепах розміщена агітація кандидата Загіда Краснова», — розповідає Денис Давидов.

Доходить навіть до знищення передвиборчої агітації. На цьогорічній виборчій кампанії були зафіксовані поодинокі випадки, які в основному стосувалися кандидата в народні депутати Світлани Єпіфанцевої.

«Вже на справжніх автопричепах були розміщені її агітаційні плакати, які неодноразово або різалися, або зривалися. Причому їх відновлювали, проте їх знову різали та знищували, і таке повторювалося неодноразово. Після відновлення плакатів, яке відбулося буквально вчора-позавчора, на місцях цих плакатів з’явилися інші з гаслами, ідентичними гаслам кампанії Світлани Єпіфанцевої , однак вже без згадки її імені, що може наводити на підозри щодо використання такої агітації в день тиші та день голосування, що заборонено законом», — зазначає спостерігач Громадянської мережі ОПОРА.

З наближенням дня голосування все більше поширюється неправдиві відомості про кандидатів, так званий «чорний піар». Одним з таких випадків є поширення безкоштовного додатку до газети «Голос України», який був рознесений у великій кількості по вулицях міста. В цій газеті розміщені неправдиві заяви відомих політиків про те, що партія Петра Порошенка і Народний фронт на виборах 27 округу підтримують Загіда Краснова та Тетяну Ричкову, що не відповідає дійсності, оскільки самі кандидати є самовисуванцями і не асоціюють себе з цими політичними силами і самі політичні сили не висували жодного кандидата у 27 окрузі.

Варто зазначити, що до поширення неправдивих відомостей про інших кандидатів звертаються всі штаби, і на це вони не шкодують аня грошей, ані фантазії. 

На днях на вулицях міста також можна було побачити листівки, на яких зображена Світлана Єпіфанцева разом з Олександром Вілкулом, а у тексті на зворотній стороні Вілкул начебто закликає голосувати за Єпіфанцеву. На листівці немає жодних даних про місце виготовлення та замовника. Цей приклад також є зразком «чорної» технології.

Наразі спостерігається велика кількість поширення чорного піару, що є однією з найгостріших проблем в межах округу, вважають спостерігачі.

Автор: Аніта ДЕМЧИШИНА