В Кривому Розі для біологічної рекультивації земель вирощуватимуть очерет та озиме жито

logo

Центральний комбінат групи «Метінвест» у співпраці з Криворізьким ботанічним садом реалізує незвичайний експеримент з рекультивації так званих «хвостосховищ» за допомогою жита й очерету.

Про незвичний експеримент, в якому за допомогою жита й очерету сподіваються зменшити кількість пилу в повітрі, повідомляє krivbass.city.

Величезні «озера» для сховища «хвостів» (відходів процесу збагачення руди) у вітряну погоду характеризуються підвищеним пилоутворенням.

«Заходи, застосовувані щодо пилопригнічення раніше  — зрошення поверхні сховищ водою — не давали достатнього позитивного ефекту. Тому в 2017 році ми спільно з ботанічним садом вирішили застосувати «зелені технології» — біологічну рекультивацію порушених земель», — повідомила начальник відділу охорони навколишнього середовища ЦГЗК Наталія Білозьорова.

Рекультивація передбачає висаджування однорічної зернової культури (жита) і очерету на території хвостосховища площею в 5 га. Дана технологія була запатентована науковими співробітниками Криворізького ботанічного саду ще 15 років тому. Зараз вона дещо модернізована і взята на озброєння гірниками Центрального ГЗК.

Ці рослини з потужною кореневою системою і великою зеленою масою здатні істотно зменшити виникнення пилу на території хвостосховища.