В Кривом Роге на Совете Церквей объяснили, в чем заключается сложность перехода из УПЦ в ПЦУ

logo

У Кривому Розі на Раді Церков пояснили, у чому полягає складність переходу з УПЦ в ПЦУ

У Кривому Розі на Раді Церков пояснили, у чому полягає складність переходу з УПЦ в ПЦУ

Фото: Перший Криворізький

Сьогодні, 3 травня, у Кривому Розі відбулась зустріч представників Ради Церков у честь 10-річчя її створення.

Про це повідомляє журналістка «Першого Криворізького».

У 2014 році утворилася Рада Церков. Її створили у результаті Майдану та анексії Криму, Донецької та Луганської областей Росією, коли у суспільстві існував фізичний страх війни та загрози.

Однак під час Революції Гідності на сцену щоденно виходили і католики, і протестанти, і православні, іразом молилися. Це був приклад єдності в різноманітності, адже на той час в Україні існувала сильна поляризація:

«Це стало поштовхом до об’єднання. Тому Рада народилася дуже гармонійно в потрібний час, в потрібному місті, коли ми могли дати людям надію», — розповів один з співзасновників Ради Церков Роман Морозов.

За 10 років існування Ради Церков основним досягнення є створений фундамент для єдності, який міцно тримається протягом цих років. Допомагають один одному, співпрацюють в спільних заходах, конференціях, створюють нові проєкти: освітні, гуманітарні, молитовні.

«Наша єдність стає дуже міцною, боми розуміємо, що ми не конкуренти, не вороги, що нас набагато більше об’єднує, аніж роз’єднує. Тому я бачу в цьому прогрес, що ми рік за роком стаємо ближчими, стаємо друзями, стаємо дійсно братами», — відповів керівник Української греко-католицької церкви Іван Талайло.

Наразі головна мета Ради — боротьба задля перемоги та донесення правди:

«Дуже багато людей з Московського патріархату потрапляє в кримінальні зведення, дуже багатозрадників, дуже багато людей, які допомагали ворогу. Так ми відкриваємо людям очі на те, що так робити не можна, це зовсім не побожно», — зазначив Талайло.

За словами Романа Морозова, основна складність того, що віряни не переходять з Української Православної Церкви до Православної ЦерквиУкраїни, у тому, що УПЦ не маркується як Російська Православна церква або Українська православна церква Московського Патріархату

«Якщо б вона маркувалась так, то сотні людей перестали б туди ходити але через те, що люди глибоко не заглиблюються в це, і підходять, читають «Українська православна церква» і думають — українська ж», — зауважив Роман.

Парафії ж не можуть перейти до ПЦУ через те, що храми зареєстровані на конкретну спільноту. Іякщо священик захоче перейти, то він втратить храм та залишиться без заробітка.

Читайте також: 526 церков на Дніпропетровщині залишаються під московським патріархатом.

Щоб дізнаватись про новини Кривого Рогу та всієї Українипершими, приєднуйтесь до viber-канала «Першого Криворізького».