В Кам’янському сьогодні вшанували пам’ять загиблих у трамвайній трагедії, що сталась 28 років тому

logo

Главная » Місто » В Кам’янському сьогодні вшанували пам’ять загиблих у трамвайній трагедії, що сталась 28 років тому

02.07.2024

Сьогодні в Кам’янському вшанували пам’ять постраждалих у трамвайній аварії, яка сталась 28 років назад. 2 липня 1996 року місто сколихнула трагічна звістка – у трамваї, який слідував за маршрутом №2а по вулиці Чапаєва на крутому спуску відмовила система гальмування, він стрімко набрав швидкість й врізався у бетонну загорожу, розташовану на проїзній частині. У вагоні перебувало півтори сотні людей. 29 загинули одразу, ще п’ятеро померли улікарнях, 119 осіб отримали поранення різного ступеня важкості.

В Кам'янському сьогодні вшанували пам'ять загиблих у трамвайній трагедії, що сталась 28 років тому - ФОТО

Сьогодні, 2 липня, біля пам’ятного знаку загиблим у трамвайній аварії, відбулося покладання квітів. На заході були присутні секретар міської ради Наталія Ктітарова, представники виконавчих органів міської ради, постраждалі в аварії, члени сімей загиблих та духовенство. За померлими відправлено панахиду.

В Кам'янському сьогодні вшанували пам'ять загиблих у трамвайній трагедії, що сталась 28 років тому - ФОТО

За інформацією департаменту соціальної політики Кам’янської міськради, наразі на обліку в міських управліннях соціального захисту населення перебуває шість членів сімей загиблих і померлих та 48 постраждалих у трамвайній аварії. Відповідно до Програми соціального захисту населення Кам’янської міської територіальної громади на2022 – 2026 роки, яка затверджена рішенням міської ради, потерпілим у трамвайній аварії надається 50% знижка на оплату за житлово-комунальні послуги та телефонну абонентну плату.

Щорічно постраждалим та членам сімей загиблих у трамвайній аварії надається матеріальна грошова допомога коштом бюджету Кам’янської міської територіальної громади. Так, у 2024 році виплату отримають 54 особи на загальну суму 42,0 тис.грн.

Довідка: 2 липня 1996 року в Кам’янському(Дніпродзержинську) о 17:20 трамвайний вагон КТМ-5 (бортовий № 1044, 1990 року випуску) рухався вулицею Чапаєва за маршрутом № 2а. У вагоні перебувало близько 150 осіб. На дуже крутому спуску у трамвая відмовила система гальмування й заклинило двері. Вагон стрімко набрав швидкість і після двох кілометрів некерованого проходження зійшов із рейок, виїхав на проїжджу частину і зіткнувся з невисоким бетонним загородженням, розміщеним на проїзній частині. Наступного дня, 3 липня 1996 року, уДніпродзержинську був оголошений п’ятиденний траур, в Україні скасували державний прийом, що мав проходити на честь ухвалення нової Конституції. У відставку пішов міський голова Дніпродзержинська Сергій Шершньов.