В історичному музеї Дніпра відкрили виставку до Міжнародного дня ромів

logo

image

До міжнародного дня ромів в історичному музеї Дніпра відкрили виставку художника Тиберія Йонаша та його учнів із Мукачево. Загалом на виставці представили 50 робіт. З них 22 роботи художника, решта — його учнів. Про це Суспільному розповів сам художник.

Тиберій — керівник художньої школи, де займається близько 60 дітей, яких навчає різним художнім технікам. Каже, у його школі вчаться тільки роми, а заняття відбуваються угорською.

У Дніпрі ця виставка вперше, але роботи вже демонструвалися у інших українських містах.

“Це для мене дуже важлива подія. Нашу школу у Дніпрі теж можуть подивитись, виставку наших робіт. З 2017 року ми кожен рік робимо по дві виставки”, — говорить Тиберій Йонаш.

Тетяна Антохіна говорить, що потрапила до виставки випадково. Переконана, що сюди її привів поклик крові, адже прадід був ром. Найбільше, каже жінка, її вразила картина, на якій зображена дівчина з гітарою

“Цей проникливий погляд, який дивиться безпосередньо у глибину твоєї душі та виймає все із середини. Ти відчуваєш свободу, яка десь глибоко у тобі захована. ЇЇ погляд він бентежить та спонукає жити далі”, — говорить Тетяна.

Співробітник музею Дмитро Романчук розповідає, до виставки готувались близько двох тижнів. Доповнили експозицію виданнями ромської тематики, які надала бібліотека імені Свєтлова.

“З точки зору музею ромська тематика дуже складна, тому що в нас дуже мало експонатів. Невелика частинка експозиції, яка у нас є, це, власне, мій родинний архів”, — розповідає співробітник музею.

Голова національного культурного товариства “Романо Кхам” Любов Власова любить і українську і ромську культури. Тому вважає за необхідне плекати їх та ділитися з іншими.

“Наша культура нас об’єднує, всі наші культури. Будь-яку культуру будь-якої нації потрібно поважати. Якщо не будеш поважати культуру іншого народу ,твою культуру ніхто не поважатиме”, — переконана Любов Власова.

Виставка працюватиме ще два тижні, вхід на неї безкоштовний.

Як живуть роми в Україні і як на них тиснуть стереотипи. Пояснює експертка35 літрів боґрача, булочки і прапор: як на Закарпатті відзначали Міжнародний день ромів

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро