В дніпровському супермаркеті страждає канарка

logo

В дніпровському супермаркеті страждає канарка

У Дніпрі у торгівельній залі магазину Le Silpo мешкає канарка, умови утримання якої не відповідають нормам. Із такою заявою учора, 21 листопада, під час прес-конференції в ІА «Інформатор» виступила зоозахисниця Наталія Кримська, передає Дніпроград.

За птахом активістка спостерігає з минулого року.

“Тоді він здавався більш активним і навіть співав. У цьому році я ще жодного разу його співу не чула, як і не бачила, щоб він проявляв активність, властиву птахам”, — зазначила Наталія Кримська.

Крім того, дівчина звернула увагу на затяжний період линяння, який тривав не один місяць, а умови утримання канарки не відповідають нормам. 

“Спершу я зробила зауваження. Запитала у персоналу магазина, чому у птаха немає вітамінів, гравія та піску? На що мені не надто приязно відповіли, мовляв, канарка вже стара і їй нічого не потрібно», — розповіла Наталя. 

Адміністраторка, яка вийшла до занепокоєної клієнтки, вислухала рекомендації і пообіцяла виправити ситуацію. Однак і за два тижні нічого не змінилось. 

Зоозахисниця вирішила допомогти і сама купила додатковий пісок для птахів і годівницю, куди можна додати гравій. Також вона залишила письмові рекомендації по догляду за канаркою і свої контакти, аби отримати зворотній зв’язок. Утім, реакції від адміністрації знову не дочекалась. 

За словами орнітолога Вероніки Конькової, у Дніпрі існують міські правила утримання тварин, за якими вони не можуть знаходитись у місцях громадського харчування, продуктових магазинах і загалом будь-яких закладах, які не займаються продажем зоотоварів. Адже птахи потенційно можуть бути переносником небезпечних для людей захворювань. Для самого ж птаха таке існування є тортурами. 

“Його клітка не відповідає стандартам утримання птахів — вона кругла, маленька, у ній канарка не може активно рухатись, порушується просторове сприйняття. А за відсутності природного освітлення з’являється ще й порушення світлового дня. У результаті —  затяжне линяння, проблеми зі здоров’ям та активністю. Також корм, який був у годівниці, недостатньо якісний для канарки. Немає фруктів та овочів, відсутня купалка, постійний стрес від покупців. У комплексі це можна назвати жорстоким поводженням із тваринами”, — прокоментувала Вероніка Конькова.

В адміністрації магазину зазначають: птах має власного ветеринара, однак вони готові прибрати його з торговельної зали. 

Раніше повідомлялось, що дніпровські зоозахисники занепокоєні станом озера та птахів у парку Глоби.

Автор: Домінік ФРАНКО