В Дніпрі відкрили провадження за фактом ввезення львівського сміття

logo

smittyezvalyshhe-678x381

Синельниківський відділ поліції Дніпропетровської області відкрив кримінальне провадження через ввезення на територію міського полігону Дніпра сміття зі Львова.

Про це Радіо Свобода повідомили 16 вересня у головному управлінні Національної поліції області.

За даними відомства, кримінальне провадження відкрито в п’ятницю за частиною 1 статті 239 Кримінального кодексу України – забруднення або псування земель. Стаття передбачає покарання – штраф до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавлення права обіймати певні посади до трьох років.

У четвер в 70-тисячному місті Синельникове Дніпропетровської області місцеві жителі протестували проти завезення на місцевий полігон немісцевого сміття.

Як відзначили активісти, сміттєвий полігон Синельникове досі приймав тільки місцеві тверді побутові відходи, адже його ємність невелика.

Після протестів жителів, в п’ятницю, на позачерговій сесії міськради депутати Синельникове заборонили звезення твердих побутових відходів зі Львова на місцевий полігон.

У понеділок незадоволені жителі околиці Дніпра – Діївка – перекрили трасу на Кривий Ріг, протестуючи проти використання сміттєзвалища поблизу їхнього мікрорайону для утилізації побутових відходів зі Львова. Акція була ініційована будинковими комітетами мікрорайону.

У той же день міська влада заявила, що Дніпро вже не братиме на свій полігон сміття зі Львова, адже термін дії домовленості між містами закінчується 13 вересня. Всього, за даними чиновників міськради, місто взяло на утилізацію майже 8800 тонн сміття зі Львова, проте умови договору між містами не відомі.

Через протести приймати львівське сміття відмовився і Миколаїв.

Нагадаємо, в кінці травня на Львівщині трапилась катастрофа – полігон в селі Великі Грибовичі біля Львова, де знаходиться міське сміттєзвалище з 1958 року, загорівся і під час гасіння стався зсув 100 тисяч тон сміття, яке завалило трьох рятувальників. Їх тіла знайшли їхні колеги наступного дня. Всі троє були мешканцями Жовківського району Львівщини.

Основна відповідальність, за словами експертів, лежить на міському голові Львова Андрію Садовому, котрий за 2 попередні каденції відмовив 43 інвесторам у побудові сміттєпереробного заводу. Родичі загиблих рятувальників навіть вигнали його з похоронів.

9 червня під час сесії міськради Львова Садовий мав звітувати, але натомість входи в Ратушу закрили нацгвардійці. Пізніше мер та чиновники силових структур обмінялись звинуваченнями стосовно того, за чиєю ініціативою входи в мерію закрили підрозділи.

Перед тим Садовий попросив Порошенка визнати прилеглі до сміттєзвалища території зоною екологічного лиха, але президент закликав не політизувати господарську проблему і вислав на допомогу авіацію, яка гасила сміттєзвалище.

Недавно прокуратура оголосила підозру колишнім очільникам ЛКП “Збиранка”, на балансі якого знаходиться сміттєзвалище. Суд арештував їх на 2 місяці, але пізніше вони вийшли під заставу.