В Дніпрі театрали вимагають більше грошей, погрожуючи занепадом культури

logo

В Дніпрі театрали вимагають більше грошей, погрожуючи занепадом культури

Профспілковий комітет Дніпропетровського академічного театру опери та балету написав лист-звернення до керівників області з приводу проблем з фінансуванням. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на gorod.dp.ua.

Співробітники театру скаржаться, що ОКПК «Дніпропетровський академічний театр опери та балету» отримав фінансування на заробітну плату в 2017 році у розмірі 40 527 521 гривень при потребі 62 748 269 гривень. 

На думку театралів, обласна влада, урізаючи фінансування заробітної плати працівникам театру опери та балету, зраджує майбутнє міста, області, регіону та країни в цілому, оскільки її дії призводять до занепаду культури. Окрім того, із шести оперних театрів України лише Дніпропетровський академічний театр опери та балету на сьогодні не має статусу національного, що негативно впливає на імідж Дніпропетровщини. Зокрема, заробітна плата в таких театрах удвічі більша, ніж в академічних, а після зменшення коефіцієнту академічності при нарахуванні заробітної плати театр не зможе бути вже й академічним.

«Дніпропетровська область одна з найбагатших в Україні, тож ми сподіваємося, що необхідні гроші для фінансування заробітної плати будуть знайдені», — йдеться у  зверненні.

Сьогодні в театрі працює 486 осіб — команда високопрофесійних митців, які володіють унікальними та рідкісними професіями. Це — артисти балету, солісти опери, артисти академічного хору та симфонічного оркестру, художники, декоратори, художники по світлу та розпису костюмів, бутафори, педагоги-репетитори з балету, концертмейстери з вокалу та інші. Вже сьогодні, коли заробітна плата істотно менша, ніж у інших театрах опери та балету, а з часом може стати ще меншою, артисти заради гідного заробітку будуть вимушені залишити не тільки театр, але й місто, а хтось і країну.

«Без усіх фахівців театр стане просто будівлею в центрі міста, а також не буде сенсу в існуванні хореографічної школи, яка працює і в театрі, і в музичній академії ім. Глінки. Випускники не матимуть можливості працевлаштуватися, якщо ми не збережемо театр»,  — переконані театрали.

Дніпропетровський оперний неодноразово опинявся в епіцентрі скандалів: керівництво театру залюбки надавало представникам Антимайдану та різного штибу сепаратистам і проросійським активістам можливість проводити мітинги біля будівлі державного закладу культури. У жовтні минулого року під час вистави жінка з проросійськими настроями молотком вдарила військового по голові.

Колектив театру також не відрізняється патріотизмом, історія з побиттям бійця мала резонансне продовження в соціальних мережах: одна з актрис театру Катерина Фондуроко на своїй сторінці у Фейсбуці стала на захист нападниці, кепкувала з побитого бійця, називала бойовика «Моторолу» «героєм» і відверто висловлювала свої проросійські настрої. 

Автор: Аврелія БЕНКЕТ