В Дніпрі рибалки виловили рідкісного «монстра» – міногу

logo

Змієподібне тіло без луски, покрите слизом, три ока, моторошний рот, що нагадує присоску, озброєну роговими зубчиками і гачками, — зустріти такого «монстра» можна вкрай рідко. Він відноситься до зникаючого виду і занесений до Червоної книги. Про це передає Ukr.Media. Як повідомляється, за останні 30 років це всього лише другий такий випадок. — Українська мінога в водоймах має обмежене поширення: вона зустрічається в нижній течії річки Самара і в Самарській затоці Дніпровського (Запорізького) водосховища, також відзначена її присутність в річці Оріль, — розповів іхтіолог Олег Маренков. — Обміління і замулення річок позбавило цих найдавніших «рибоподібних» природних нерестовищ, тому вони вкрай рідко, але зустрічаються. Втім, влітку 2016 року повідомлялося, що двох міног зловили в Самарській затоці, — каже Маренков. Ніякої небезпеки для людини мінога не представляє. Всі фольклорні страшилки про те, що цією рибою в давнину катували, витягаючи з жертви кров, — не більше ніж міфи. А ось те, що мінога вважається делікатесом — зовсім не вигадки. Однак спробувати її м’ясо, що за смаком нагадує курча, через страхітливий вигляд наважується не кожен.

Змієподібне тіло без луски, покрите слизом, три ока, моторошний рот, що нагадує присоску, озброєну роговими зубчиками і гачками, — зустріти такого «монстра» можна вкрай рідко. Він відноситься до зникаючого виду і занесений до Червоної книги. Про це передає Ukr.Media.

Як повідомляється, за останні 30 років це всього лише другий такий випадок.

— Українська мінога в водоймах має обмежене поширення: вона зустрічається в нижній течії річки Самара і в Самарській затоці Дніпровського (Запорізького) водосховища, також відзначена її присутність в річці Оріль, — розповів іхтіолог Олег Маренков.

— Обміління і замулення річок позбавило цих найдавніших «рибоподібних» природних нерестовищ, тому вони вкрай рідко, але зустрічаються. Втім, влітку 2016 року повідомлялося, що двох міног зловили в Самарській затоці, — каже Маренков.

Ніякої небезпеки для людини мінога не представляє. Всі фольклорні страшилки про те, що цією рибою в давнину катували, витягаючи з жертви кров, — не більше ніж міфи.

А ось те, що мінога вважається делікатесом — зовсім не вигадки. Однак спробувати її м’ясо, що за смаком нагадує курча, через страхітливий вигляд наважується не кожен.

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до наших груп і сторінок у ВКонтакті і Фейсбук.
Джерело: Ukr.Media   8 Теги: #мінога, #риба, #дніпро

Полювання на доісторичного ящера: у Касперівцях з водойми витягнули 3 км риболовних сіток (Фото)

Полювання на доісторичного ящера: у Касперівцях з водойми витягнули 3 км риболовних сіток (Фото)

Небезпечні риби-хижаки з’явилися в Тернопільському ставі

Небезпечні риби-хижаки з’явилися в Тернопільському ставі

На Тернопільських ринках у продажі може бути хвора риба, у якій були глисти (Фото)

На Тернопільських ринках у продажі може бути хвора риба, у якій були глисти (Фото)

Loading…

Loading…

Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.