В «АрселорМіттал» пояснили чорний дощ із «глітером» у Кривому Розі

logo

image

«Глітер» у повітрі – це залишки діяльності металургійних підприємств, так званий вуглецевий слід. Жителька Кривого Рогу опублікувала в інстаграмі відео, де показала наслідки чорного дощу.

До теми У Кривому Розі випав чорний дощ із «глітером»: промовисте відео

Вітер дув не туди

У Кривому Розі розташоване металургійне підприємство «АрселорМіттал», з яким чимало жителів пов’язують незвичні опади. Представники компанії прокоментували ситуацію.

Довідка. Комбінат «АрселорМіттал» до 2005 року був відомий як «Криворіжсталь» та є найбільшим підприємством гірничо-металургійного комплексу України. Входить до складу однойменної міжнародної корпорації.

За інформацією пресслужби підприємства, під час дощу з «глітером» компанія працювала в звичному режимів. Вони заявили, що вплив виробничої діяльності на місто було мінімальним, оскільки «вітер дув не в ту сторону, де виявили вуглецевий слід.

Чорний дощ у Кривому Розі

Дощ із незвичними опадами випав у Кривому Розі 9 січня. Наступного ранку жителька міста протерла своє авто і показала, що воно вкрилося густим чорним шаром.

Інцидент трапився в районі місцевості Червона, де розташовані ставки металургійного комбінату. У коментарях під дописом криворіжці зазначили, що дощ із графітом випадає досить часто в різних місцях Кривого Рогу.

Наслідки дощу із «глітером» у Кривому Розі: дивіться відео

Проблеми з кліматом в Україні та світі В Україні активно штрафують великі підприємства за забруднення довкілля. Нещодавно 4 мільйони гривень заплатила Державна продовольчо-зернова корпорація. Генсекретар ООН Антоніу Гутерреш закликав керівництво країн відмовлятися від використання вугілля в енергетичній сфері. У світі кожна п’ята людина помирає внаслідок забруднення повітря, пов’язаного з викопним паливом. У США прогнозують глобальний конфлікт через глобальне потепління. Країни конкуруватимуть за ресурси. Дивіться відео: чи з’являться в Україні кліматичні мігранти