Уже стало традицией: в Кривом Роге выпустили на свободу спасенных летучих мышей

logo

Вже стало традицією: у Кривому Розі випустили на волю врятованих кажанів

Фото: Перший Криворізький

Криворізькі та харківські волонтери вже вдруге поспіль навесні випустили врятованих під час зимової сплячки кажанів. Цього року вКривому Розі випустили понад 200 рукокрилих двох видів, а приєдналися до цього більше ніж 80 містян.

Порятунком, реабілітацією кажанів у Кривому Розі займалася представниця Харківського центру реабілітації рукокрилих Олена Крихта, разом зі своїм сином Ростиславом Горбуновим.

Нагадаємо, що минулого року в Кривому Розі криворіжці випустили на волю понад сотню врятованих червонокнижних кажанів— нетопирівта рудих вечірниць. Тоді також до міста приїздили харківські спеціалісти та спеціалістки харківського центру.

Понад десяти років Харківський центр реабілітації рукокрилих активно співпрацює з волонтерами та організаціями по всій Україні, забезпечуючи порятунок та охорону рукокрилих, в тому числі й у КривомуРозі. Центр не лише рятує кажанів у містах та селах, але й допомагає тваринам, які потрапляють у складні ситуації через війну. «Під час осінньої міграції ми врятували, забрали й живими, і мертвими більше ніж три тисячі за місяць по всій країні. Це були тварини, які потрапляли у «воєнні пастки»: у вибиті вікна, віконні рами, — і не могли вибратися, а люди поверталися та знаходили вже напівживих тварин», — розповідає Альона Шуленко, спеціалістка Харківського центруреабілітації рукокрилих.

Зазначимо, що кажани є важливою складовою екосистеми та потребують особливого захисту. А стереотип, що вони страшні та небезпечні для людини – звичайна вигадка.

Насправді ж всі кажани України занесені до Червоної книги, оскільки є унікальними тваринами, які здатніконтролювати популяції комах. З цієї причини збереження їхньої чисельності має важливе значення для екологічної рівноваги.

«Взимку кажани особливо вразливі, перебуваючи у стані гібернації, тому їхній захист та реабілітація є особливо актуальними завданнями. Харківський центр реабілітації рукокрилих та ми з моєю мамою Оленою Крихтою продовжуємо свою діяльність з метою збереження цих цінних тварин та їхнього середовища існування», — говорить Ростислав Горбунов, криворізькийволонтер.

Щоб долучитися до цієї благородної справи та допомогти врятувати кажанів, всі охочі можуть надіслати фотографії кажанів та їхні координати на електронну пошту:[email protected].

Також доступний консультаційний телефон: +38 (066) 305 98 95. У Кривому Розі можна також звернутися до міських волонтерів, написавши в фейсбуці.

Підтримати та допомогти матеріально єдиному вУкраїні Центру реабілітації рукокрилих в порятунку та збереженні кажанів можна тут.