«Укропи» Корбана підтримали Опоблок в питанні церков московського патріархату за голоси під продаж АХПС

logo

"Укропи" Корбана підтримали Опоблок в питанні церков московського патріархату за голоси під продаж АХПС

Вчора, 21 листопада, під час засідання постійної комісії Дніпропетровської обласної ради з питань комунальної власності та ЖКГ окремі представники «УКРОПу» разом із регіоналами підтримали надання дозволу російській церкві влаштувати у двох обласних лікарнях свої храми і не сплачувати за це орендну плату. Про це з місця події повідомляє кореспондент Дніпрограда.

Питання виносилося на розгляд комісії відповідно до звернення церкви, яка поки що називає себе «УПЦ МП».  З клопотанням до облради звернулися представники Храму Святителя Луки УПЦ МП, які хочуть облаштувати капличку у Новомосковській центральній лікарні на площі 24,5 кв.м; а також онколонічного диспансеру на Космічній — Храм ікони Божої Матері «Нев’янучий цвіт» претендує на приміщення в закладі площею 34 кв.м.

Обидва приміщення мають надійти московським церковникам у безоплатне користування.

Не дивлячись на те, що більшу частину комісії ЖКГ в облраді складають представники «Українського об’єднання патріотів», не всі з них відмовилися заохочувати московитів. Зокрема, член «УКРОПу» і голова комісії Андрій Смирнов проголосував «за» і зазначив, що він «за мир у всьому світі». Його підтримали і депутати «УКРОПу» з орбіти Геннадія Корбана — секретар комісії Віталій Погосян та скандально відома Тетяна Юревич, яку в свій час правоохорнці зловили під час одержання хабара. Разом із ними за передачу площі РПЦ природно виступили і опоблоківці.

Різко негативно про таку ініціативу відгукнулися укропівці Оксана Томчук та Павло Кравченко, які зауважили що це пряма загроза національній безпеці держави. Проти передачі висловилася і депутат Ірина Туровська. Втім, трьох «проти» не вистачило аби зупинити цю ініціативу, тож сьогодні це питання розглядатиметься на сесії Дніпропетровської обласної ради.

Нагадаємо, що нещодавно у Дніпрі московські церковники відзначали візит російського царя в місто. Окрім цього, наприкінці 2018 року Верховна Рада забов’язала УПЦ МП перейменуватися в РПЦ, згідно із своїм підпорядкуванням.

Варто зауважити, що у свій час облрада віддала московитам Будинок органної та камерної музики в Дніпрі.

Автор: Орест СУХОДОЛЬСЬКИЙ