Українських мiгрантiв неабияк розвеселив заклик повертатися з-за кордону додому

logo

20.10.2016 20:25

Українських мiгрантiв неабияк розвеселив заклик повертатися з-за кордону додому

Вiче з iнiцiаторами акцiї «Українцi, повертайтесь в Україну» днями вiдбулось у Днiпрi. Священики, волонтери та вiйськовi закликали заробiтчан вертатись розбудовувати власну державу. З таким закликом до закордонних українцiв нещодавно звертався i прем’єр-мiнiстр Володимир Гройсман, пише газета «Експрес».

А що з цього приводу думають самi мiгранти?

«Приїхати в Україну, щоби заробляти навiть не сто доларiв на мiсяць? — перепитує Олена Фесюк, яка працює в Польщi. — I при цьому всi грошi вiддавати за комунальнi послуги та харчi — це нормальне життя в ХIХ столiттi?»

«Маю двi вищi освiти — педагога i психолога. В Українi заробляла у школi аж три тисячi гривень, — обурюється Iванна Лахнюк, що вже третiй рiк живе i працює в Iталiї. — А треба дiтей годувати, вдягати, за комунальнi послуги платити… У мене ще й мама-iнвалiд, на лiкування потрiбнi немалi грошi. То що, жити в Українi, бо я патрiотка, i дивитися, як страждають дiти й батьки вiд нестачi грошей на найпотрiбнiше? Нi, краще я в Iталiї митиму туалети i свою тисячу євро на мiсяць буду отримувати стабiльно».

Люди нарiкають не лише на низькi зарплати та високi цiни, а й на ставлення до простого народу в Українi.

«Влада вгамувала корупцiонерiв? Адекватнi податковi закони ухвалила? Справедливi суди маємо? — запитує Павло Рiзник, який працює в Португалiї. — Чи можу я бути впевненим, що в мене не вiдберуть мiй будинок, бо на його мiсцi якийсь полiтик захотiв будувати собi вiллу? На жаль, патрiотизм не годує».

Українськi мiгранти iронiзують, що повернуться на Батькiвщину й пiдуть працювати у Верховну Раду чи Кабiнет Мiнiстрiв. Бо тiльки депутатам й урядовцям вдається гiдно жити, а не перебиватися з копiйки на копiйку.

«Хотiв би я бачити Гройсмана, який «витягує» свою сiм’ю на три-чотири тисячi гривень на мiсяць, — каже Вiталiй Варан, українець у США. — А в Українi так живуть мiльйони! Тому й не дивно, чому багато людей тiкають за кордон».

64-рiчна Вiра Коник уже поверталася до України.

«Працювала в Iталiї, а пiсля Революцiї Гiдностi повiрила, що життя змiнилося, що тепер чеснi люди зможуть добре жити, — розповiдає жiнка. — Повернулася. Отримала пенсiю — майже 2 тисячi гривень менi нарахували. Пiшла в супермаркет, купила необхiднi продукти, дещо з побутової хiмiї… Витратила тисячу гривень. А вистачило всього рiвно на тиждень. I як тут жити? Повернулася в Мiлан — доглядаю сiм’ю лiтнiх людей. Важко, але в Українi таких грошей проста людина не заробить».

«У нашiй країнi треба вивести паразитiв, що дiють у Верховнiй Радi, Кабiнетi Мiнiстрiв, Адмiнiстрацiї Президента. Лише тодi почнуться реальнi змiни, — каже Вiталiй Варан. — Щоб люди поверталися на Батькiвщину, треба створити новi робочi мiсця з гiдною платнею. Тодi люди повернуться i кошти вкладатимуть в нацiональну економiку».

Нинi ж завдяки заробiткам вони можуть бiльше допомагати своїй країнi здалеку.

«Живу у США, щомiсяця передаю значну суму коштiв на потреби українських вiйськових, допомагаємо з дружиною i дитячому будинку в Українi, — дiлиться Андрiй Файзулiн, родом iз Тернополя. В Америцi працює будiвельником. — Чи мiг би я вiддати хоча б одну сотню доларiв на потреби iнших, якби жив в Українi? Яка була б користь з мене? Жодної!»

«Нехай нашi чиновники повиписують своїх дiтей iз закордонних шкiл i унiверситетiв, а мiльйони доларiв переведуть iз швейцарських банкiв в українськi, — обурюється панi Тетяна, яка працює в Польщi. — Хай забудуть про шопiнг у Мiланi! Ось тодi ми подумаємо — повертатися в Україну чи нi».

Уляна ВIТЮК

Знайшли помилку в тексті?
Виділіть її мишкою і натисніть
Сtrl + Enter