Українська чи російська — ось у чому питання: на Дніпропетровщині мовна політика торкнулася радіо

logo

Українська чи російська - ось у чому питання: на Дніпропетровщині мовна політика торкнулася радіо

Сьогодні, 24 жовтня, в медіацентрі «Дніпро-Пост» дніпровські експерти коментували Закон про квоти на музику державною мовою. У прес-конференції брали участь директор RadioMIX 107,3 FM Дмитро Запащиков, лідер гурту ТОК (Дніпро) Андрій Підгайний, організатор фестивалю “ДніпроРок” Валентин Azovchild Вовк. Про це повідомляє Дніпроград із місця подій.

8 листопада в Україні набув чинності закон, за яким на радіо впроваджуватимуться квоти на пісні українською мовою та ведення програм українською мовою. Відповідні зміни внесено до Закону України «Про телебачення і радіомовлення» (щодо частки пісень державною мовою в музичних радіопрограмах і радіопередачах)».

«Закон прийняли весною, тому всі були готові до таких змін. Було багато дебатів, все ж політики, медіа та громадськість прийшли до спільного знаменника. Спочатку хотіли 50%, але це нереально . Адже топ популярних виконавців співають російською. Тоді всі станції будуть ставити в ефір одну і ту ж музику, адже українських пісень не так і багато. Загалом в годину радіо транслює одинадцять композицій, з них чотири тепер будуть українські. За невиконання цих вимог телерадіоорганізаціям загрожує штраф у розмірі 5% загальної суми ліцензійного збору, а це дуже велика сума», — зазначив Дмитро Запащиков.

Із дня прийняття Закону радіостанції повинні транслювати у часових проміжках з 7:00 до 14:00 та з 15:00 до 22:00 щонайменше 25% пісень українською мовою, а також вести протягом доби щонайменше 50% програм українською мовою.

Інші квоти вводитимуться поступово, протягом трьох років. Народні обранці наказали протягом цього часу встановити 35% квоту на пісні українською мовою для часових проміжків з 7:00 до 14:00 та з 15:00 до 22.

Валентин Azovchild Вовк додав, що для радіостанцій, в яких ліцензією передбачено, що вони більше 60% продукту транслюють мовами ЄС, встановлюється пільгова квота на пісні українською мовою – 25%. Також через три роки квота на українську мову ведення ефіру становитиме 60%.

«У нас немає жодних складнощів із таким законом. У медіа завжди є формат, якого вони притримуються. Це просто чергова зміна, яку ми приймаємо», — підкреслив Андрій Підгайний.

Автор: Ліна ПАНЧЕНКО