Учасники DNIPRO Live обговорили знакові для України історичні події

logo

Учасники DNIPRO Live обговорили знакові для України історичні події

Яка роль гетьмана Павла Скоропадського та Конституції УНР в українській історії? Що означає для нас День пам’яті та примирення? Події минулого України крізь призму сьогодення обговорили у ДніпроОДА учасники дискусійного клубу DNIPRO Live. Діалог обласної влади та громадськості у такому форматі давно став традицією.

У ДніпроОДА учасники дискусійного клубу DNIPRO Live розглянули історичні питання. Громадськість обговорила сторіччя прийняття Конституції УНР та проголошення Гетьманату Павла Скоропадського.

«Період гетьманату короткий – лише 7,5 місяців. Проте це була найяскравіша доба, сповнена багатим змістом. Скоропадський за місяць вирішив кримське питання – Крим увійшов до складу УНР як автономія. Створив академію наук, відкрив два університети та 150 українських гімназій», – сказав керівник громадської організації «МГО Кодацьке військо Запорозьке» Віктор Кучинський.

На засідання клубу запросили і студентів ДНУ. Майбутні історики і політологи також взяли участь у дискусії. 

Учасники вшанували пам’ять тих, хто поліг у боротьбі з нацизмом під час Другої світової.

«8-го травня відзначаємо День пам’яті та примирення, 9-го – День перемоги над нацизмом. Крізь ці заходи червоною ниттю проходить тема усвідомлення трагедії всього українського народу та примирення – на рівні кожної родини. Адже наші солдати воювали і в УПА, і в Червоній армії, та всі вони захищали українські землі», – розповів голова громадської організації «Дніпровське товариство політичних в’язнів і репресованих» Іван Дремлюга.

Учасники клубу зійшлися на тому, що нарешті українські воїни та їхні нащадки мають потиснути руки один одному, примиритися і разом розбудовувати українську державу.

Нагадаємо, що 22 квітня, мешканцям міста розповіли про маловідому сторінку місцевої історії — гетьманат.

Автор: Іван МУРАХА