У Верхньодніпровську обговорили перейменування області у Січеславську

logo

У Верхньодніпровську обговорили перейменування області у Січеславську

Сьогодні, 22 лютого, у Верхньодніпровську відбулося громадське обговорення ініціативи перейменування Дніпропетровської області на Січеславську, передає Дніпроград.

Активна частина громади регіону висунули ініціативу перейменування Дніпропетровщини на Січеславщину. Аби усі жителі краю змогли розібратися у цій темі, дізнатися звідки походить назва Січеслав, яка її історія, чому ця назва доцільна для нашої області, по містам та селищам регіону проходять публічні обговорення. Такий захід пройшов й у Верхньодніпровську, участь у якому взяли близько сотні небайдужих містян. Історик Владислав  Мельничук розповів присутнім, що саме ця назва апелює до козацького минулого.

«На території області існували п’ять із восьми січей, усі головні козацькі січі – Томаківська, Микитинська, Базавлуцька, Чортомлицька, Підпільненська. Також Дніпропетровська область є єдиною, територія якої повністю була територією запорозьких вольностей. Окрім того, нова назва дасть поштовх для розвитку туристичного бізнесу в регіоні», — повідомив історик.

Під час заходу усі учасники мали можливість висловити свою думку, поставити питання та дізнатися усі тонкощі цього процесу.

«Як на мене чудова ініціатива. В Україні майже повністю завершився процес декомунізації – залишилися лише дві області – Кіровоградська і наша поки ще Дніпропетровська. Зміна назви регіону потребує корегування Конституції. І я дуже радий, що є люди, які взялися за цей важкий процс. Січеславській – так», — прокоментував містянин Едуард.

У громадському обговоренні взяли участь як прихильники впровадження назви Січеславська область, так і опоненти цієї ініціативи. Останні, апелювали тим, що подібні зміни коштуватимуть чималі гроші, також частина присутніх була переконана, що область можна залишити Дніпропетровською.

«Це відомі міфи, які народилися у рамках всеукраїнської декомунізації. Наразі перейменування області грошей не коштує, єдині витрати – вказівні таблички, які будуть змінюватися поступово. Також закон не передбачає змін документів після перейменування. Окрім того, Дніпропетровська область підпадає під дію Закону про декомунізацію. Назва має бути обов’язково змінена. Закон тут не передбачає жодних винятків. Ані збори громадськості, ані орган місцевого самоврядування не може своїм рішенням таку назву залишити. Це буде порушенням закону», — пояснив спікер.

Нагадаємо, у Дніпрі пройшли громадські слухання щодо перейменування Дніпропетровської області.

Автор: Дарина ТВАРА