У Томаківській громаді зафіксували сказ тварин

logo

У Томаківській громаді зафіксували сказ тварин. На деяких вулицях села в Кисличувата ведено карантин.

Про це повідомили на офіційній сторінці громади у соціальній мережі «Фейсбук», передаєNikopolnews.

«На території села Кисличувата виявлений випадок захворювання кота   на сказ, що підтверджується результатами дослідження патологічного (біологічного) матеріалу взятого у тварини», йдеться у повідомленні.

У зв’язку з чим було проведенозасідання комісії місцевої державної протиепізоотичної комісії при виконавчому комітеті Томаківської селищної ради.

Для недопущення поширення захворювання комісією вирішено оголосити неблагополучний осередок зі сказу та ввести карантинні обмеження з 29 березня по 29 травня року:

частина вул. Комишуватської, з буд. № 15 по № 39;частина  вул. Чкалова з буд. № 91 по № 125.

На вищезазначених вулицях буде проводиться вакцинація проти сказу домашніхм’ясоїдних тварин. Всі бажаючі також можуть щепити своїх тварин.

Під час карантину заборонено виводити собак, вивозити собак, котів і диких тварин за межі населеного пункту.

«Просимо власників тварин ставитися з порозумінням та сприяти у проведені вакцинації. Бо сказ — це особливо небезпечна інфекційна хвороба, до якої сприйнятливі всі теплокровні тварини: домашні, сільськогосподарські, дикі і людина, що викликається нейротропним вірусом і характеризується ураженнямнервової системи, та в разі відсутності лікування закінчується летально», йдеться у повідомленні.

У Томаківській громаді зафіксували сказ тварин

images

Як уникнути захворювання на сказ:

Виконувати правила утримуваннядомашніх тварин та норм поводження з ними; Уникати контакту з дикими та безпритульними тваринами;У разі укусу твариною слід з’ясувати ім’я господаря та його адресу для встановлення ветеринарного нагляду за твариною;Не вбивати здорових на вигляд тварин, які нанесли укуси та інші пошкодження, а терміново ізолювати її, та викликати ветеринарного лікаря;У разі зміни поведінки домашніх тварин – пригнічення чи збудження, відмова від їжі чи води, слинотеча, таінші ознаки не властиві здоровим тваринам слід негайно ізолювати таку тварину та звернутись до ветеринарного лікаря;Якщо це дикі тварини, то головною ознакою захворювання є: зміна поведінки, втрата відчуття страху, звір втрачає обережність та вдень з’являється в населених пунктах, в місцях випасу та утримання худоби, нападають на тварин та людей. В більшості випадків хворі тварини не проявляють агресивності.

З метою недопущення захворювання та розповсюдження у тварин сказу,слід проводити щеплення 1 раз на рік домашніх улюбленців;

Якщо стався укус: укушені рани та подряпини негайно промийте теплою кип’яченою (або проточною) водою, бажано з милом, краї рани обробіть 70% спиртом чи 5% настоянкою йоду, накладіть стерильну пов’язку. Негайно зверніться до травматологічного пункту.

Телефон для довідок: 068-477-41-93

Ще новини Нікопольщини:У Томаківській громаді 6 березня починається видача продуктових наборів за березень

Читайте також: Зеленський звільнив свого першого помічникаШефіра та кількох радників – що відомо