У «ПриватБанку» пояснили причину обшуків силовиками в їхньому центральному офісі

logo

Справа стосується перевищення посадовими особами банку своїх повноважень під час укладення договорів.

У середу, 11 вересня, близько 12:00 до головного офісу «ПриватБанку» в Дніпрі прийшли з обшуками «група осіб за підтримки спецназу поліції для проведення обшуку за ухвалою Жовтневого районного суду міста Дніпра».

Про це повідомила пресслужба фінустанови.

«Ухвалу суду було видано в понеділок, 09.09.2019, підставою стало нібито перевищення посадовими особами банку своїх повноважень під час укладення договорів з провідними міжнародними та українськими рекрутинговими та консалтинговими компаніями. Також викликає стурбованість, що під обґрунтуванням нібито «незаконності» залучення рекрутингових компаній районний відділ поліції, поліція області та місцева прокуратура намагається вилучити всі документи, пов’язані з юридичним захистом банку», — ідеться в повідомленні.

Сьогоднішні обшуки у «ПриватБанку» розцінюють як «тиск і перешкоду нормальній роботі офісу».

«ПриватБанк» здійснює свою діяльність відповідно до законодавства України та співпрацює з правоохоронними органами, зокрема своєчасно надає документи за рішенням судів. Проведення оперативних заходів з примусового вилучення декількох документів із залученням невиправданої кількості спецназу поліції та невідомих осіб банк розцінює як тиск і перешкоду нормальній роботі офісу», — наголосили в «ПриватБанку».

Читайте також:

Націоналізація «ПриватБанку» була правильним рішенням — Данилюк

Раніше повідомлялося, що 18 квітня Окружний адміністративний суд міста Києва ухвалив рішення про незаконність націоналізації «ПриватБанку» через порушення процедури, яка визначена на законодавчому рівні. На інформацію одразу відреагували в НБУ та самому «ПриватБанку». Перші заявили, що рішення адмінсуду не вплине на економічну стабільність державі, у «ПриватБанку» теж переконували, що робота фінустанови ніяк не порушилася і продовжує бути стабільною.

Своєю чергою тодішній президент України Петро Порошенко з цього приводу скликав засідання РНБО, де доручив Службі безпеки та Генеральній прокуратурі після завершення всіх необхідних судових процедур оцінити, чи є підстави для порушення кримінальної справи щодо суддів.

Зазначимо, рішення про націоналізацію банку державою було ухвалено 18 грудня 2016 року. Причина — нестача в капіталі «ПриватБанку», яку виявили за результатами стрес-тестування. Після цього бізнесмен Ігор Коломойський подав позов до суду та пояснив це тим, що питання націоналізації фінансової установи для нього є принциповим. 

«Я хочу для себе справедливості. Нехай мені скажуть, правильно у мене забрали моє майно або неправильно. Поки буде Порошенко, жодного справедливого суду в країні не буде. І не тільки з мого питання», — пояснив він подання позову.

Відео

У США та ЄС пильно стежитимуть за ситуацією навколо «Приватбанку»

СБУ та Генпрокуратура мають вивчити можливість відкрити кримінальне провадження щодо рішення стосовно «Приватбанку». Такий наказ дав після засідання РНБО Петро Порошенко. Рада нацбезпеки зібралася пізно ввечері обговорити судову ухвалу, яка визнала незаконною націоналізацію ПриватБанку. Судді задовольнили позов одного з найбільших акціонерів банку Ігоря Коломойського. «ПриватБанк» націоналізували в грудні 2016 року. Причина — нестача капіталу на суму в майже 150 мільярдів гривень.    

У США та ЄС пильно стежитимуть за ситуацією навколо "Приватбанку"