У Павлограді знизилась кількість пологів та абортів

logo

Репродуктивне здоров’я жінки – це не лише її індивідуальна задача, а й стратегічна задача всієї держави. Дивлячись на демографічні показники в Україні, ми втрачаємо наше населення, вважає лікар акушер-гінеколог клініко-діагностичного відділення Павлоградського пологового будинку та міський фахівець з питань планування сім’ї Тетяна Савченко.

«За останній 2018 рік кількість жінок фертильного віку в Павлограді знизилась майже на 700 в порівнянні з 2017 роком (25039 жінок). Кількість пологів теж знизилась. Якщо в 2018 році

в Павлоградському пологовому будинку ми прийняли 1387 пологів, то в 2017 році на 132 пологів більше. Хоча павлоградський показник набагато вищий за показники в інших містах області», — каже Тетяна Станіславівна.

Кількість абортів, за даними лікарів, в порівнянні з 2017 роком також знизилася і склала в 2018 році 296 (проти 361). Це дуже хороший показник.

Знизилась і кількість пологів у підлітків – в 1,5 рази. У 2018 році в Павлоградському пологовому будинку прийняли 7 пологів у підлітків (старше 14 років), а у 2017 році – 11.

Абортів у підлітків також стало значно менше: у минулому році – 1 аборт, в 2017 році – 3.

Лікарка наголошує на тому, що за останні роки змінився у бік збільшення і вік жінок, які народжують.

«Жінки спочатку планують свою кар’єру, навчання, соціальне життя, а вже потім народження дітей. Багато жінок стали вперше народжувати після 30 років, деякі, навіть, після 40 років. А таку вагітність складніше вести – більше ускладнень, вроджених вад. Сьогодні на обліку в клініко-діагностичному відділенні перебуває 17 жінок з безпліддям (первинним та вторинним). Однак в нашій гінекології є доктор, який робить цим жінкам тонкі мікрохірургічні операції. Завдяки чому вони мають шанс завагітніти. Не слід забувати і про ЕКЗ», — резюмує Тетяна Савченко.

Кріста Офенбах